Překvapení na třetí 1

Náš příběh začal v roce 2018. Ale nebylo to měřením bazální teploty, ovulačními testy a čekáním na dvě čárky. Jeden den se mi v práci udělalo zle. Málem jsem sebou sekla, děsně mě bolelo břicho, že jsem nemohla stát. Z práce mě odvezli na pohotovost a tam mě po 6 hodinách odmítli udělat utz. Řekli mi, že mě bolí břicho, jelikož mám menstruaci. 😀😀😀 Tak jsem za 2 dny šla ke svému lékaři a ten zjistil endometriální cystu. A dostala jsem doporučení na laparoskopii.
Bolesti jsem měla už nějaký ten pátek, ale nikdo nic neviděl.

No a na laparoskopii v Motolské nemocnici zjistili endometriózu na vaječníku, moč. měchýři a rektovaginální části. Doporučili mi otěhotnění do 6 měsíců a nebo nejlépe podstoupit IVF. Doma jsme o tom dlouze diskutovali, jelikož chlap byl zásadně proti IVF. Je to člověk, který když nemusí k lékaři, tak nejde. No nakonec jsem ho složitě přesvědčila a objednala jsem nás na konzultaci do caru Cube.

Hned na první návštěvě chtěla doktorka po chlapovi vzorek spermatu a to on opravdu nečekal. Vzorek odmítl dát a viděla jsem, jak už by byl nejraději doma. No, tak konzultaci jsme tak nějak přežili a ještě jsem šla na odběry. Ty mi dělala velice nepříjemná sestra. Nicméně tato sestra už tam nepracuje z důvodu jejího chování. Alespoň tak mi to bylo naznačeno, když jsem si na ni stěžovala také. No k další návštěvě Cube už nedošlo, jelikož jsem chtěla docházet k paní doktorce Višňové a to mi bohužel nemohli zaručit. Další cesta tedy vedla do Prague Fertility port.

Vzorek jsme odebrali pracně doma a dovezli do caru. Pan doktor byl velice příjemný a doopravdy odborník na problematiku žen. Doktor se se mnou pobavil, vyšetřil a pak dostal výsledky spermia, ale nějak to nekomentoval. Poté zavolali partnera a měli jsme IVF řešit společně. Když chlap přišel, tak jsem viděla, že se zase tváří né moc příjemně. To jsem ještě nevěděla, co už on věděl. Jelikož jeho výsledek řešily sestřičky na recepci a on všechno potupně slyšel. Doktor řekl, že výsledky spg jsou strašné, že nalezli jen 2 spermie. Já byla v šoku. Nicméně doktor byl v klidu a dál plánoval IVF. Když jsme řešili co ale bude s tím spermiem, tak nám nabídl dárce, jakoby se nechumelilo. Což nás tedy dost zarazilo a na další návštěvu už také nedošlo.

Do dalšího caru se už chlapovi nechtělo. Což se nedivím. Takže jsme si dali malinkou pauzu na uklidnění a pak jsme zašli do Gennetu. Kde začala další část našeho životního příběhu a koleček vyšetření u hromady lékařů. To už se psal prosinec 2018…

První návštěva Gennetu byla fajn. Až na čekání. Ale kde se dnes nečeká, že?! Paní doktorka, co nás měla na starosti, ta tam již nedělá. Což jsem ráda, jelikož jak jsme později zjistili, tak při naší cestě k IVF přehlédla zásadní chyby. Některé se odpustit dají, ale některé vůbec.
Takže abych se vrátila k první návštěvě. Paní doktorka navrhla nové spermio a vyšetřila mě. Výsledek spermia byl o něco lepší. Už ne 2 spermie, ale bylo jich tam kolem stovek tisíc. Nicméně kvalita, morfologie a hlavně apoptóza… To byl náš problém.

Poslala nás tedy se objednat na jejich andrologickou a urologickou kliniku. A pak se uvidí. Zde pan doktor Novák vyšetřil chlapa a napsal zprávu s tím, že je problém ten a ten a že doporučuje IVF a ne IUI. Neřešil krevní odběry podrobnějšího rázu atd. Což jsme až časem si vydupali. Až když jsem začala do problematiky špatného spermiogramu sama něco podnikat.

Po vyšetření jsme se domluvili na IVF. Poprosila jsem paní doktorku, aby mě ještě jednou prohlédla, jelikož můj obvodní gynekolog zjistil znovu polyp v děloze, který tam byl i před laparoskopii v Motolské nemocnici. Paní doktorka pokyn neviděla, i když utz dělala v první polovině cyklu. Tak jsme se zaradovali, že asi sám zmizel (kdybychom věděli, že se radujeme zbytečně…).

IVF se tedy naplánovalo a měli jsme i zamražené spermie do zásoby, kdyby v den D bylo spermio katastrofální.

Pokračování příště…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *