Cesta k zázraku 2

Pokračování příběhu Nikoly, napínavý první díl najdete zde

První konzultace

Doktor měl samozřejmě všechny podklady z genetiky, takže jsme se vyhnuli tomu základu a mohli rovnou začít řešit IVF. Poslal nás na krev a přítele objednali na spermiogram. Všechny výsledky krve byly v pořádku a na spermiogram jsme museli donést i svou moč. Poslaly nás do kabinky, kde byl gauč, koupelna, časopisy, televize a divila jsem se, že jsem mohla jít také. Odevzdali jsme vzorek a výsledků prý další den. Výsledky moči nic moc, prý mám nějaké bakterie v moči, které tam mohu mít i několik let a jmenuje se to ureaplasma. Takže jsme oba dostali antibiotika na 10 dní, ale jelikož mi po nich bylo špatně a zvracela jsem, tak jsme je brali jen týden, což prý nevadí. Výsledky spermiogramu celkem v pořádku, jen jsou trochu pomalejší, takže diagnóza asthenozoospermie a nabídly nám metodu ICSI.

Já měla jít na odběry krve na hormonální profil, takže jsem čekala na MS, jak na smilování. 3 DC jsme tedy jeli a rovnou mě objednali na další konzultaci. Mezitím mi volala paní doktorka, zda jsem malinkou nečekala s někým jiným, že ani jeden z nás nemá mutaci genu. Samozřejmě, že to nebylo s nikým jiným, takže u nás vznikla de novo. Na další konzultaci mi pan doktor udělal UTZ, poslal žádost na pojišťovnu, dostala jsem štos papíru, jak IVF probíhá atd..

Jupí, jupí. Při další konzultaci jsem dostala protokol, jaké léky, kolik a kdy to začne. Při UTZ nastal problém… CYSTA, nikdy jsem ji neměla a teď ji musím mít, fakt super. Prý buď zmizí s MS nebo budeme muset čekat další měsíc. Na další kontrolu 2 DC a uvidí se. 2 DC jsme tedy jeli a byli jsme překvapení, že je cysta pryč, takže jsme mohli rovnou začít. Super!

První IVF

Sestřička mi rovnou píchla Elonvu a já měla pár dní klid. Mezitím jsem se objednala na předoperační vyšetření. A do Gennetu na kontrolní UTZ a zbytek injekci. Na UTZ bylo vidět 10 folikulů a už jsem měla píchat Cetrotide. Po pár dnech na dalším UTZ bylo vidět folikulů 12 a k Cetrotide jsem podávala Puregon a rovnou jsme naplánovali odběr vajíček. Poslední injekce Ovitrelle a už jen čekat. Na OPU jsem se strašně bála, přeci jen je to poprvé a také ta narkóza, i když ta poprvé nebyla. Po odběru mi paní doktorka řekla, že mi bylo odebráno 8 vajíček a z toho jen 6 zralých. Dostala jsem piškoty a mohla jsem domů.

Oplodnilo se 5 vajíček metodou ICSI a pátý den jsme se dozvěděli, že se zastavil vývoj, takže nemáme žádné. Ani jedno dobré vajíčko. Celý pokus v háji, já v háji.. Co teď? Celé znovu? Už nechci! Další IVF může být, až po třech měsících a bude dlouhý protokol.

Druhé IVF

Konzultace byla v lednu, naštěstí všechno v pořádku, takže jsem dostala rovnou Zoladex a čekat 14 dní. Po 14 dnech všechno v háji. Zase CYSTA! Stimulace se odkládá. Takže odsátí? Při MS cysta neodešla, takže po MS odsátí a jelikož jsem srab, tak mě museli celou uspat. Ještě ten den jsem dostala nový Zoladex a rovnou jsem ten den začala i se stimulaci . Dostala jsem Pergoveris a ke konci Menopur. Přidali jsme si také inkubátor a MFSS. Bylo 20 folikulů a 13 vajíček. Oplodnilo se 12 a pátý den zůstaly pouze 3. Není to moc, byla jsem v háji z toho, že tolik vajíček a tak málo zůstalo, ale díky bohu za to, lepší než nic. Poslali se na genetiku a čekání další měsíc. Po měsíci přišly výsledky a všechny 3 zdravé, tak moc jsme byli šťastný. Během IVF jsem brala Nosifol a omegu 3. 

Samozřejmě mám nepravidelnou MS, takže na KET se čekalo pěkně dlouho. Musela jsem mít řízený s Estrofemem. První KET bohužel nevyšel, bylo z toho biochemické těhotenství, protože od 5. dne jsem měla duchy a pak nic.. Další měsíc mohl být další KET ale bez léků, což je u mě problém, když nemám MS i dva měsíce, takže žádná ovulace. Další KET se konal tedy v červenci 2021 a měli jsme embryoglue stejně jako u prvního a testovala jsem, až 12. den a byly tak dvě čárky. Bože, jsem šťastná ale ještě čekám, co bude na odběru krve.. Díky bohu mi to potvrdili, a pak jsme jeli na dovolenou, takže další čekání na UTZ. Na UTZ bylo srdíčko a my šťastný jako blechy… Samozřejmě jsem se báli, co bude nebo nebude. 

První screening v pořádku, odběr plodové vody, nejhorší čekání a nejlepší zprávy – JE ZDRAVÝ, ale přenašeč jako já. Ale s tím se dá něco dělat. A také je to kluk. Jsme šťastný. Během těhotenství nějaké problémy byly a jsou, teď jsem ve 37tt a my se modlíme, ať je všechno v pořádku, ať všechno dobře dopadne a nejsou žádné komplikace a hlavně, ať je brouček brzy s námi.

Všem přeji šťastný konec a nikdy se nevzdávejte!!! 

Příběh nám poslala Nikola, na Instagramu ji najdete jako dlouha_cesta_k_miminku

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *