Překvapení na třetí 3

Předchozí díly – první zde, druhý zde

Tak měla jsem čekat asi 14 dní na test. No zajisté jsem už 5. den testovala, zda-li vymizel Ovitrelle. Test byl sněhobílý, takže na jednu stranu radost, že zmizel Ovitrelle, ale na druhou zklamání, kde je ta 2. čárka… ,,No nic, ještě je čas.“ chlácholila jsem se.

Další den zase nic. Další den zase nic. A další den jsem si dělala test na hCG z krve… nic… Takže už jsem věděla, že to nemá smysl. Prostě se to nepovedlo. A co dál???

Vlastně když nad tím teď tak přemýšlím, tak si uvědomuji, že už ani nevím, jak mi bylo. Jaké jsem měla pocity… I když jsem dostala menstruaci, měla nejméně 10 negativních testů, tak i tak jsem musela jet do Gennetu na krev, jestli tomu tak skutečně je. Popravdě, to bylo pro mě strašně složit. Sedět a čekat na žádanku na krev ohledně hCG a mít menstruaci…

No nic, tak mi krví potvrdili to, co už jsem věděla pár dní… Negativní. No tak jsem si zase pobrečela. Předtím jsem se tedy domluvila na další návštěvu lékaře, abychom naplánovali co dál. Věděla jsem, že chci ale k jiné lékařce. Nebyl v tom problém, dali mě k jiné lékařce. Jen mě upozornili, že u paní doktorky se ale dlouho čeká… Říkám v pohodě.

No první návštěva, přijeli jsme hezky s předstihem a čekáme, čekáme a čekáme. No čekali jsme nejméně hodinu a to do toho nepočítám čas, který jsme tam byli dřív.

Paní doktorka byla moc milá a hezky nás vyslechla. Šla mě tedy vyšetřit na UTZ a ejhle, na UTZ je vidět polyp. Tak se jí ptám, jak tam může být, když před pár dny tam nebyl… Doktorka říkala, že se tam asi udělal. Popravdě, mi to celé přišlo divné a už jsem byla na pochybách s tím, že tam předtím polyp nebyl…byl tam celou dobu… ale k tomu se dostaneme časem. Dostala jsem tedy žádanku a doporučení k lékaři, který hysteroskopii dělá ambulantně. Super, nebudu muset pod narkózu.

Domluvili jsem se tedy na tom, že půjdu na hysteroskopii a poté se uvidíme znovu.

Ještě jsem nás opět objednala na andrologii, ale už k jinému lékaři. A abychom se nenudili, tak jsem nás objednala ke známé paní doktorce přes reprodukční imunologii.

Na andrologii si chlapa doktor zase proklepnul, vzal krev a sdělil nám jaký má chlap problém. Nabídnul operativní řešení, ale rovnou nám řek, že v našem případě je větší riziko než přínos té operace. Takže jsem zatím operaci hodili za hlavu. S tím, že počkáme, jak dopadnou všechny výsledky.

Mezitím jsme za pár dní šli na KO k paní doktorce na reprodukční imunologii. Paní doktorka byla moc milá a vyslechla nás. Pak se podívala do PC, jestli chlap má už výsledky, aby kdyžtak věděla, co nabrat a nebo nenabrat. Když ale koukala do PC, tak nám řekla, že už ví, co chlapovi je… Verdikt byl celiakie na 99%. Doktorka říkala, že mu ještě vypíše žádanku na gastroskopické vyšetření, ale že je to jasné i bez toho. Mě vypsala žádanku na odběr a domluvili jsme se, že o výsledky ji napíši mailem.

Chlapa ještě doktorka doprovodila na gastro, kde ho rovnou i objednala. Já si zašla na krev a jeli jsme domů.

Po pár dnech jsem psala doktorce o výsledky. Za chvíli mi přišel mail, že výsledky nejsou dobré a že pokud mohu, tak by si se mnou ráda dala schůzku.

Tak jsem se k doktorce hned objednala a přemýšlela celou dobu nad tím, co je špatně…

Pokračování příště…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *