Honzíkova cesta

Naše cesta začala v roce 2012, kdy mi byl diagnostikován syndrom polycystických vaječníků (PCOS). V té době jsme se o miminko snažili pár měsíců. Šla jsem na běžnou prevenci a novému gynekologovi jsem se zmínila, že mám velmi nepravidelnou menstruaci. On udělal ultrazvuk a vyslovil podezření na PCOS. Hormonální profil to jen potvrdil, tak nás odeslal do CAR. To už bylo v roce 2013.

Mysleli jsme si, že to byl jediný problém, takže jsem dostala Clostilbegyt. Ale neotěhotněla jsem. Bohužel byl zjištěn špatný spermiogram. Při různých kontrolách byly zachyceny všechny možné poruchy – teratozoospermie, oligospermie a dokonce někdy nenašli nic. V centru, kam jsme docházeli, začal MUDr. navrhovat darovaná embrya kvůli manželovu spermiogramu a jeho nemoci ledvin. A také kvůli moji rodinné anamnéze – v rodině rakovina, problémy se srdíčkem a cukrovkou. Když jsme se ptali na genetiku embryí, tak nám bylo řečeno, že to moje pojišťovna nehradí. Naštěstí pro nás nepřišli na to, na jaký gen se váže tato nemoc.

A my jsme odešli do jiného CAR. Postupy jsou po těch letech třeba jiné, ale přístup pana doktora mě mrzí dosud. Stejně i to, že androlog manželův problém vůbec neřešil.

Díky doktorce z IKEMU, kam manžel dochází, jsme se dostali do Gennetu. Tam jsme podstoupili hned genetiku – já zdravá a manžel až na nemoc ledvin taky. Hned doporučili genetiku embryí a na pojišťovnu. Zjistili i, na jaký gen se váže nemoc, ale zas tak jednoduché to nebylo, museli dát krev i další členové rodiny, ale povedlo se. Pak přišla první konzultace u MUDr. Rožníčkové, mladá sympatická doktorka. Dodělala všechna ostatní vyšetření a začali jsme se chystat na naše IVF, ale nastal zádrhel, ve spermiogramu nic nenašli.

Takže další kolečko u skvělého doktora MUDr. Viktora Vika – vyšetření, krev, ultrazvuk atd.. Manžel dostal, stejně jako já kdysi, Clostilbegyt a každý měsíc chodil na kontrolní spermiogram. Spermie se po léčbě objevily a hned jsme je dali zamrazit. Nastalo naše 1. IVF, ze kterého šla na genetiku 4 embrya a vrátilo se jedno ok a jedno nedovyšetřené. První transfer embrya, které se bohužel nechytlo. Tak jsme po 3 měsících šli do 2. IVF , kde jsme na genetiku posílali 2 embrya. Jedno se vrátilo, ale bohužel transfer opět nedopadl. MUDr. mě poslala na laparoskopii s hysteroskopií a chromopertubací, kde vše bylo v pořádku až na PCOS.

Nakonec mi vypsala MUDr. žádanku do lázní, kam jsem odjela načerpat sílu. Po lázních se konalo naše 3. IVF, ze kterého šlo na genetiku pouze 1 embryo a vrátilo se nedovyšetřené. Po konzultaci s genetičkou jsme se rozhodli pro vložení nedovyšetřeného embrya. Embryo se bohužel po rozmrazování nerozjelo a tak rozmrazili embryo z 1. IVF. Transfer opět nedopadl. Před 4. IVF šel manžel na TESE kvůli opět chybějícím spermiím, kde se ukázaly a dokonce se i pohybovaly, mrazilo se 5 slámek.

Nastalo naše 4. IVF, kde se oplodnily pouze 2 kousky, začaly nervy. Jedno bylo manžela a jedno od dárce spermií. Po konzultaci embryologa jsme se rozhodli pro vložení 3 denního embrya, to od dárce je stále zamražené.

Desátý den, kdy jsem měla příznaky od 6. dne, se ukázal duch❤️❤️❤️. Poprvé v životě jsem na testu měla //. Těhotenství nebylo jednoduché krvácení, hematom, těhotenská cukrovka. Boj jsme ale vyhráli. Díky Gennetu jsme se stali rodiči a jsme jim moc vděčný za péči, kterou nám věnovali ❤️. Nikdy jsme nepochybovali, i když se nám nedařilo. Paní doktorka nám vždycky dodávala naději. Náš Honzík má 3 roky a za chvilku mu přibude bratříček, ale to už je jiný příběh ❤️.

Markéta

 

POMOHL VÁM ČLÁNEK? POMOZTE I VY – PODPOŘTE NÁŠ WEB NA WWW.DONIO.CZ/DVECARKY NEBO SDÍLEJTE

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *