Tři sestry

Jára Cimrman: „Na čem pracujete Antone Pavloviči?

Píši 2 sestry.“

„ A není to málo?“

Jmenuju se Eva a je mi 46.

Tak nějak jsem vždycky chtěla děti. Ve 20 jsem si říkala, že ideální věk by mohl být 27-28. No, člověk míní, život mění – zrovna v těch 28 jsem se rozešla a další hlubší vztah jsem navázala za 5 let. Mezitím to ale taky nebylo špatný a žila jsem si staromládeneckým životem, samozřejmě člověku bylo občas smutno. Mám kámošky a kolegyně, které na tom byly podobně, tak jsem to zase tak nehrotila. Jsem založením optimista a vždycky to nějak dopadne….. Ve 33 jsem potkala současného chlapa a taky to je fajn.

Co se týče gynekolog. problémů- cca v r. 2007 odešel můj doktor do důchodu, přešla jsem k novému. Měl nadupanou ordinaci technikou, no ale za celé 3 roky mi z nějakého nepochopitelného důvodu neprovedl UZ. Stěžovala jsem si mu na delší  menstr. krvácení a intermenstr. krvácení……bez úspěchu, pak mě to teda naprdlo. Došla jsem si v práci na gyn. UZ ( jsem všeob. sestra) – a tam 5 cm cysta (jo, občas mě dost bolelo břicho, ale kterou ženskou nebolí). Tak že objednání na laparo – tam cysta charakteru endometriomu (čokoládová cysta), endometrióza naštěstí nikde.  

Změnila jsem doktory – tak intermenstr. špinění přetrvávalo, tak se to léčilo Utrogestanem , že asi insuf. žlutého tělíska – nicméně hormonální profil na 1. Tak jsem zase změnila doktora. Ten s ohledem na problémy mi udělal hysteroskopii – nic zásadního neobjevil, jen zmnoženou cévní pleteni na čípku – provedl. elektrokauterizaci .  Od té doby, jsem byla bez intermenstr. špinění i se mi menstruace zkrátila. Po půl roce jsem otěhotněla – bohužel podezření na mimoděložní – tak laparo- a nakonec závěr biochemická gravidita. Tak trochu jsem z toho byla smutná…..bylo mi 35 a půl.

Po této zkušenosti řešeno aktivně –  imunologie – byly mi zjištěny protilátky na spermie partnera, (ostatní ne) on spermio nic moc (kolísavý) a zvýšené zánětlivé markery.  Můj Dr. mi nasadil Prednison a další kroky směřovaly CAR  – ISCARE, tam klasika – nějaký odběry UZ atd. Nijak jsem tu celou situaci nehrotili a nehroutili se z toho a brali to tak, že buď to klapne, nebo ne.

Po horm. stimulaci jsem měla asi 6 folikulů, oplodněno 6 vajíček, vyvinuta 4 embrya. Oplodnění bylo ICSI, spermiogr. nebyl žádnej hit a kultivaci jsem nechala prodlouženou.  Po těch 5 dnech zůstala 3 embrya a já si nechala 1 nejsilnější vložit.  A to se teď jmenuje Emílie a je jí 8. Tady ale příběh nekončí.  V mrazáku nám tedy zbyly ještě 2, kdyby náhodou (ale po tom „suprovým“ porodu jsem to teda úplně neviděla), třeba za rok, dva (do těch 40).

Noooo, Emilce udeřil rok, já pomalu přestávala kojit, a již jsem jednou měla MS. A pak jsem si raději udělala test,  protože jsem čekala druhou MS, místo toho jsem byla úplně mrtvá únavou.  Test byl POZITIVNÍ!!!!! Tak jsem počurala další 4, protože co když byl VADNEJ. Nebyl… tak po 1 a ¾  po prvním dítku jsme přivítali další členku naší rodiny.

Pak tak nějak plynul lehce čas a zase jsem TO nedostala, si říkám asi přechod. Ale raději udělám test a byl zase POZITIVNÍ!!!!!!!……bylo mi skoro 42……radost jsem teda úplně neměla, no ale museli jsme doplnit tým do 3 sester. Takže teď já tady mám tým holčiček 8-6-3, já 46, jak se říká, porodila jsem si vnoučata. Asi se to tam tím prvním dítětem nějak prošťouchlo.

Eva, 46

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *