Naše cesta za miminkem 2. díl

První díl příběhu si můžete přečíst zde

Tak jsem volala do Gennetu, pozvali mě na ultrazvuk a tam cysta 🤦‍♀️. Dostala jsem tedy injekci do zadku s tím ale, že jestli to do pár dní nedostanu, že to musíme nechat na leden. Byl totiž prosinec a oni dělali stimulace jen do určitého data, kvůli svátkům a rekonstrukci podlahy. Sestřička se se mnou ještě loučila se slovy, ať se na to snažím moc nemyslet. Vůbec jsem se necítila pod ještě větším tlakem po téhle informaci 😁🙈, ale zázraky se dějí a já to den před pomyslným deadlinem dostala. Manžela čekal další spermiogram a zamražení spermií a výsledky byly lepší, zamraženo na 6 pokusů, skvělá zpráva, konečně. 

Stimulace jsem se hrozně bála, ale vůbec to tak hrozný nebylo. Injekce mi píchal manžel a šlo nám to fakt dobře. Přišel den OPU, 21 folikulů, 15 vajíček. Po narkóze mi bylo dobře, nic mě nějak nebolelo, všechno bez komplikací a fakt jsem byla šťastná. Volali 3.den, že zbyla jen 4 embrya. Nebudu lhát byla jsem docela zklamaná, při takovém počtu odebraných vajíček, jsem doufala, že to bude víc. 5.den volali znovu, že zbyla jen 2 embrya, to mě dostalo. Nesla jsem to dost špatně, protože jsem věděla, že je čeká ještě genetika, sestra ale říkala, že jsou v dobré kvalitě. Manžel mě uklidňoval tím a pomohlo to, že lepší 2 kvalitní než 10 nekvalitních, měl samozřejmě pravdu a já na to začala koukat zase víc optimisticky. 

Užili jsme si krásné Vánoce, Silvestr a 1.1. přišla menzes a zase dřív, i když jsem brala Utrogestan. Stimulace na KET tedy proběhla až v únoru. Výsledky genetiky – 1 zdravé embryo, druhé mělo hluchotu. I tak jsem byla šťastná, říkala jsem si ,že k tomu abych byla máma, mi stačí 1.

Přišel KET, všechno proběhlo bez problémů, skvělá nálada, jak se sestřičkami a paní doktorkou, tak s manželem. 9 dní bylo krásných, byla jsem neuvěřitelně šťastná. Každý ráno se probouzela s nadšením, že se to opravdu děje, že mám v sobě spojení nás dvou a moc si to užívala a věřila, že to bude dobré. 9.den po KET jsme měli s manželem sex. Paní doktorka nám říkala že máme mít abstinenci 2-3 dny, my počkali 9, tak se nemůže nic stát. 10.den ráno jsem začala špinit a měla silné bolesti v podbřišku, cítila jsem, že to není dobré.

Volala jsem do Gennetu, jenže byl víkend, tak jsem se dovolala jen na nějaké SOS číslo, sestřička mi řekla, ať jen ležím a nic nedělám a v případě nouze jedu na pohotovost. Ale že je stejně brzy, na ultrazvuku by nebylo nic vidět, nanejvýš by mi vzali krev. Řekla, ať zavolám v pondělí znovu, jak mi je. Nebylo mi líp, jen jsem pod tlakem okolí do sebe cpala nějaké střípky naděje, ačkoliv jsem cítila, že tak silná bolest nejspíš neznačí zahnízdění. Byla to silnější bolest než při menses a tu já mám opravdu bolestivou.

Pozvali mě na krev do Gennetu už 12.den po KET, výsledek krve – negativní. Sestra říkala, že sex uškodit nemohl. Na skupině, se spousta žen shodla na tom, že si myslí, že ten sex uškodil. Jestli to tak bylo nebo ne už se nedozvím, jen vím, že při dalším KETu se mu asi raději vyhneme.

Pocity z toho asi každá žena, co bude číst tyto řádky dobře zná, každá si přejeme být ta šťastlivkyně, které se podaří hned 1.KET..

Rozhodli jsme se jít hned do dalšího pokusu, ačkoliv nás tolik netlačí čas. Je nám oběma 26, tak nechceme na nic čekat, protože stagnace nás k miminku blíž nedostane. Teď nás to celé čeká znovu, ale cítím, že teď to bude jednodušší. Už nemusím trávit hodiny na internetu a hledat informace. Nemusím se bát neznámého a hlavně se nemusím bát toho, co to udělá s námi, protože už vím, že to s námi neudělá vůbec nic špatného. Naopak je to paradox, ale my jsme spolu snad ještě šťastnější než předtím a to už předtím jsem si myslela, že to víc nejde. Jsme skvělý parťáci a já jsem za to neskutečně šťastná ❤.

Šťastná jsem ale i za skvělou komunitu skvělých ženských ve skupinách na fb, kde se podporujeme a sdílíme informace navzájem, stejně tak za tyto stránky a laskavé poskytování kvalitních informací i právě v těchto skupinách. Děkuji za to, co děláte ❤

Míša

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *