Jáchymova cesta

Za prvním dítětem jsme absolvovali celkem náročnou cestu, kterou si můžete přečíst v příběhu „Honzíkova cesta„.

Ve zkratce:

Mám PCOS, manžel špatný spermiogram a bylo nutné provést TESE. Navíc ještě nositel genetické vady ledvin. Prošli jsme 4 cykly IVF, nakonec jsme vložili třídenní embryo, bez genetického vyšetření, samozřejmě po dohodě s genetičkou. No a Honzíkovi už bylo 2 roky a 4 měsíce.

Po delší době jsme se rozhodli, že zkusíme 5. cyklus IVF a pokusíme se o další miminko. Naše šance na početí doma nebyly moc velké a nechtělo se nám čekat. V červenci 2020 jsem zavolala do našeho CAR – Gennetu a objednala jsem nás na konzultaci. Tu nám naplánovali na září.

Samozřejmě bylo nutné některé vyšetření zopakovat. Hned v den konzultace nám vzali krev na hormonální profil, imunologii a pohlavní nemoci. Kromě toho nás také vyšetřili na ureaplasmu, která vyšla bohužel pozitivní. Další konzultace tedy proběhla až na konci října po přeléčení ureaplasmy antibiotiky.

Vzhledem k předchozímu úspěchu, jsem paní doktorku poprosila, zda mohli zopakovat postup jako u 4. IVF. A vyhověla mi. Čekalo se už jen na MS, aby se mohla zahájit stimulace. 15. listopadu MS konečně došla a šlo se na věc. Ultrazvukové kontroly probíhaly v pořádku, stimulaci jsem snášela celkem dobře. A čekalo nás také velké příjemné překvapení. Manželův spermiogram se zlepšil, bral 4 měsíce vitamíny, např. s obsahem kotvičníku zemního. I paní doktorka byla v mírném šoku, když jsme se dostali z 0 na 198 miliónů.

30. listopadu došlo k OPU a bylo získaných 7 zralých oocytů. Druhý den volali z CARu, že se oplodnilo 6 vajíček a krásně se vyvíjejí. 3. prosince jsme jeli na vložení 3denního embrya . A teď začalo období, kdy vydržet co nejdýl netestovat. To asi známe všechny, jak to je těžké.

No, 14. den to nebylo :). 9. den jsem zkusila test a vykoukl na mě duch, který každý den sílil. 13. den bylo hCG 334 jednotek. Těhotenství probíhalo, až na pár výjimek, v pořádku. 24. srpna ve 40+2 na nás vykouknul po rychlém porodu, který trval pouhý 2 hodiny a 27 minut Jáchymek s váhou 3850g a 52 cm. Jsem ráda, že jsem dala na svoji intuici a poprosila jsem o stejný postup, který se opět povedl. 

Můj dnešní příběh je sice kratší, ale jsem ráda, že jsme nemuseli absolvovat zase 4 další cykly 🙂

Markéta

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *