Obezita – Co říkají v CAR? 3

O tom, proč je důležité myslet i na svoji hmotnost, si můžete přečíst zde, dokonce i v dětském věku to může mít vliv (to zase zde).

Zeptali jsme se za vás v různých CAR, jaký mají limit pro BMI na IVF nebo IUI oni a postupně vám přineseme odpovědi. První díl najdete zde, druhý zde.

Stellart Teplice

Náš limit BMI je 33, nebo váha 150kg a více. Je to z důvodu statisticky významně nižší šance na úspěšnost léčby, vyššího rizika možných komplikací a také z důvodu technických možností. Takovým pacientkám doporučujeme nejdříve zhubnout 10% své váhy, tj. cca 30kg. K tomu mají dnes mnoho možností, od nutričních poraden až po operační řešení. Více o tomto centru najdete zde.

Klinické centrum ISCARE

V Klinickém centru ISCARE nemáme žádný stanovený limit na BMI.  Řeší se to vždy individuálně při vstupní konzultaci. Ale pro zajímavost připojuji informaci, že pro zapojení do program dárcovství vajíček máme BMI limit maximálně 30. Ale více o obezitě a její léčbě a možnostech léčby se mohou dočíst na našem webu, včetně výpočtu BMI – zde. Více o tomto centru najdete zde.

Pronatal

Limit BMI pro zahájení léčby v našich centrech nemáme. Nastaven máme ale limit pro anestezii. Pacientka, jejíž BMI je vyšší než 35, musí zákroky absolvovat bez anestezie, maximálně s využitím inhalační analgezie Entonox. Přesto ale doporučujeme všem pacientkám s abnormálním BMI redukci hmotnosti ke snížení rizik chirurgických výkonů, zvýšené spotřeby stimulačních preparátů á následně i těhotenských ztrát a porodnických komplikací.

Europe IVF

Náš BMI limit je 32, ale nejedná se o striktní hranici. Ke každé pacientce přistupujeme podle jejího věku a anamnézy. Pacientkám obvykle doporučujeme individuální postup pro korekci metabolických poruch a snížení váhy. Díky tomu dokážeme zvýšit úspěšnost léčby metodou IVF a snížit riziko komplikací v průběhu těhotenství. Více o tomto centru najdete zde.

CAR Fakultní nemocnice Olomouc

Pro provedení inseminace ani pro zahájení IVF nemáme v našem centru žádné omezení ohledně BMI hodnoty. Nicméně ženy informujeme o rizicích obezity a o vhodnosti snížení váhy. Ženy, které mají zájem, mohou ve Fakultní nemocnici Olomouc absolvovat Program řízené redukce hmotnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *