Minimální stimulace

= cyklus, kdy se podávají menší dávky hormonů, než při běžné stimulaci (říká se jí také mezi ženami minimálka)

Pro koho je vhodná

Lze zkusit např. při vyčerpání všech pokusů na pojišťovnu, také pokud je u vás vysoké riziko OHSS (např. u PCOS) nebo se obáváte klasické stimulace.

Jaké léky dostanu?

  • léky na stimulaci růstu folikulů – podávají se menší dávky klasických stimulačních léků jako je např. Menopur, Gonal nebo jiné typy léků jako je Clostilbegyt, Femara nebo Tamoxifen
  • léky bránící předčasnému dozrání – nejčastěji se podává Cetrotide nebo Orgalutran
  • léky k dozrání folikulů – píchají se 36 hodin před OPU, např. Ovitrelle

Více o lécích se dočtete ve článku Léky a proč je mám

Průběh

Vše by mělo být podobné jako při klasické stimulaci – před stimulací dostanete od lékaře protokol nebo pokyny k užívání léků. Ne u všech léků se začíná se začátkem menstruace (někdy např. až od 5. cyklu). Dle nastavené léčby se naplánuje první ultrazvuk a případně se zahájí aplikace léků na zabránění předčasnému dozrání folikulů. Dle ultrazvukového nálezu se naplánuje další postup. Nejlépe se stanoví termín OPU, při horší reakci pokračování ve stimulaci a v nejhorším případě může být stimulace i ukončena. 36 hodin před OPU se aplikuje lék k dozrání folikulů a pak už nezbývá nic jiného, než si jen držet palce! Počet vajíček bývá samozřejmě menší, než při klasické stimulaci, uvádí se cca 2-6.

Cena

Pojišťovna v tomto cyklu nic nehradí, jedině pokud byste jej chtěli brát jako plnohodnotný pokus

Celková cena se pohybuje dle centra a dle toho, co se vše podaří a co se použije za nadstandardní služby, orientačně 20 – 50 tisíc + léky (5 – 20 tisíc)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *