Skoro přirozeně… 1

Zdravím všechny!

Kde začít….

Od 15 let mi tvrdili lékaři, že nebudu moct mít děti, jelikož jsem neměla vůbec žádný cyklus. Na otázky: „Proč a co se s tím dá dělat?“, jsem nikdy odpověď nedostala. Jen mi bylo řečeno, že musím brát antikoncepci . Brala jsem tedy antikoncepci do 18 let. Poté jsem ji vysadila a začala brát progesteron – Utrogestan, který mi hezky zabíral a já měla menstruaci. Nebo spíš špinění, od lékařky mi bylo řečeno, že můžu být ráda aspoň za to, že mám sliznici jako žena po menopauze.

Od 19 let jsme se snažili o miminko, ale i když jsme měli dost častého styku, stále nic. Obrátila jsem se znovu na lékařku. Ta mi řekla, že není kam spěchat, že ona taky mela dítě ve 35 letech. A že mám zkusit vitamíny a bylinky. Zkoušela jsem poctivě a pečlivě vše si četla. Ale nic. Nakonec mě paní doktorka odeslala na krev ,o které dodnes nevím, jak dopadla. Jen mi řekla, že tam jsou nějak jiné hodnoty hormonů, ale v pohodě. Byla jsem mladá a vážně jí věřila. V 25 letech, kdy jsem si začala už i hlídat ovulaci, jsem zjistila, že prostě žádná není. Kontaktovala jsem lékařku znovu, ovulaci mi hlídat nejdříve nechtěla. Poté, když jsem si já přečetla na internetu, že existují léky na vyvolání ovulace, jsem za ní znovu šla se na ně zeptat.

Neměla nejmenší problém mi je napsat, řekla mi co a jak . Dostala jsem Clostilbegyt od 5DC do 9DC 1tbl. Zabralo to a já druhý cyklus otěhotněla s dvojčátky. Byli to dva chlapečci. Těhotenství bylo velmi komplikované neustále zvracení, nevolnosti, krvácení a ležení v nemocnici. Navzdory tomu bylo těhotenství a chlapečci naprosto zdraví. 1.screening dopadl na výbornou. Jenže pak začaly zvláštní bolesti kolem 20TT. Říkala jsem to lékařce ale ta nic, změnila jsem ji konečně a dala na doporučení spolužačky. A to byla chyba. Pan doktor mel snad nejstarší ordinaci všech dob, svlékat jsem se musela i před sestřičkou a udělal jen vždy rychlý utz, zda bijou srdíčka a poslal mě domů. Na to, že jsem říkala, že mám bolesti a divné svědění a výtoky nereagoval.

Jela jsem později na pohotovost, prý mi stěry brát nebudou . Už jsem byla bezradná. Nikdo mi nechtěl pomoct, nikdo mě neposlouchal. Pak bylo to 26.6.2021 bolesti už zesilovaly a já se vydala ve 12:00 na pohotovost. Tam mi bylo řečeno, že jsem vlastně hysterická, a ať si vezmu paralen. Jela jsem domů a ve 21:30 mi praskla voda u našeho Matýska. Myslela jsem, že strachy a neštěstím umřu, věděla jsem, co bude následovat. Od té doby jsem absolutně už nevnímala. Rodila jsem celou noc na porodním boxu, a k ránu jsme museli jet stejně na sál, jelikož jsem ztratila tolik krve, že už nemohli čekat, až porodím i Štěpánka.

Kluci byli bojovníci největší žili do poslední chvíle. Z pitevní zprávy mi bylo řečeno, že tomu šlo předejít. Po 6N jsem změnila lékaře a chodím do dnes k té nejlepší lékařce, kterou jsem si mohla přát. Zkoušeli jsme to opět doma, ale samé biochemické těhotenství. Odeslala nás tedy do CAR a my si vybrali Gennet Letná. Ujala se nás nejlepší lékařka paní Langerová a Černá a Pokorná. Zjistili nám, že manžel je naprosto zdravý, prý Alfa samec 😀 a mně našli celiakii a zvýšené NK buňky trofoblastu. U celiakie se čekalo, až zabere dieta a začnou klesat hodnoty a zánět a na NK buňky jsem brala léky 6 týdnů. Léčba zabrala a my měli před sebou IUI

Dvě IUI byly neúspěšné, a tak jsme se před vánoci domluvili na IVF. Domluvili jsme, co chceme a byl listopad a paní doktorka řekla, že tento měsíc je anovulační. Cykly jsem měla 33dní, a tak jsme se domluvili na 31DC na ultrazvuk a domluvíme se co dál. Světe div se, 31DC tam byl folikul a bylo těsně před ovulací. Domluvili jsme se narychlo na poslední IUI . A kontrolu poté 27.12. To bylo 8 dní po IUI. Nestihli jsme ani pauzu v sexu ani Ovitrelle – prostě nic. Bylo to naprosto přírodní IUI.

Toho 27.12 jsme si potvrdili, co při IVF chceme, a jeli jsme domů. Přijeli jsme v 10:00. A mně to nedalo a udělala jsem si test. Byly tam opravdu viditelné dvě čárky. Běžela jsem do obýváku to ukázat manželovi a ten se chytil za hlavu a rozplakal se. Poté začalo už těhotenské kolo plné kontrol a zákazů. Měli jsme zakázaný sex, nějaký větší pohyb a postupem času mi zakázali i procházky, neboť bydlíme ve 4.patře bez výtahu. Nevadí, vše se dá zvládnout. Druhý screening dopadl výborně. Jen pak začaly opět bolesti jako v prvním těhotenství. Já se strašně bála.

Pokračování příště…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *