Vaše zkušenosti – průchodnost vejcovodů (HyFoSy) 2

Další zkušenosti s vyšetřením průchodnosti vejcovodů metodou HyFoSy/HyCoSy, předchozí nejdete zde

J.H.

Vysetreni je ambulantni, s financni spoluucasti pacienta cca 2000 za kontrastni latku. Doporucuje se provest v prvni polovine cyklu, co ja vim. Pred vysetrenim doporucuju vzit nejake analgetikum, brufen/aulin. Samotne vysetreni je vlastne gynekologicke vysetreni se zrcadly, do hrdla se zavede KL a sleduje se jeji prostup vejcovody na UZ. Ta dilatace vejcovodu muze byt bolestiva, citite tlak, a neco jako menstruacni bolesti. Da se ale v poradku zvladnout.

Terez

Mám za sebou HyCoSy v pronatalu Kolín. Jedná se vlastně o zkoušku zda jsou vaječníky průchozí. Vyšetření se provádí v první části cyklu. Vaječníky se náplní tekutinou a sleduje se na utz zda tekutina v pořádku protekla. Vyšetření se hradí není hrazeno ze ZP. U mě tekutina v pořádku protekla i po diagnostické laparoskopie je vše průchozí. Vyšetření neboli doporučuji pouze vzít si sebou vložka na tekutinu , která postupně vytéká.

Pavlína

Test průchodnosti vejcovodu probíhal jako klasické gynekologické vyšetření nebo jako např IUI. Zavedly se zrcadla, doktorka pomalu vsouvala trubičku s nějakým roztokem a když byla uvnitř, tak ho pomalu vstříkla dovnitř. Po celou dobu doktorka komentovala co vidí a co bude právě následovat. Vyšetření bolelo asi jako IUI. Nebylo to nic hrozného, spíše to bylo nepříjemné. Celé to trvalou asi 20mimut včetně konzultace. Vy co se na to chystáte, doporučuji si poté vzít vložku, ať nechodíte po nemocnice s mokrým flekem mezi nohama jako já😁

Monika

Rano jsem prisla brzo ke svemu gyn, dostala jsem cipek – trosku prekvapko;), ten se nechal chvilku pusobit, v predpokoji jsem se prevlekla, lekar se mezitim pripravil se sestrou na malem salku hned vedle. Polosedla jsem si na luzko/ vysetrovaci sedatko, byla mi zavedena pena/ tekutina a probehlo vysetreni. Rozhodne nic bolestiveho, za chvilku vse hotovo, vysledky hned. Nic jsem neplatila navic.

Lucie

Ahoj, nemám úplně nic zásadního k samotnému vyšetření – nic mě nebolelo, bylo to rychlé a v pohodě. ALE! a proto píšu. Výsledky jsem měla skvělé, vejcovody naprosto průchozí a přesto jsem za půl roku prodělala mimoděložní těhotenství a při operaci mi museli odstranit vejcovody oba, že prý byly oba dva úplně špatné.. Takže jen takové malé upozornění, pokud jste v minulosti měli HyCoSy v pořádku a dlouho se Vám nedaří otěhotnět, zkuste pátrat i v této oblasti.. Hodně štěstí 🙂

Zdenka

Bála jsem se, ale strach byl zbytečný. Bylo to jako normální gynekologická prohlídka. Až jsem byla překvapená jak rychlý to bylo – na kozu, nastavení zrcadel, vstříknutí pěny, focení ultrazvukem. Doktorka řekla, že pěna volně přechází – že jsou oba vejcovody průchodné. Bylo to bezbolestné. Pár hodin po jsem lehce krvácela hnědou krví. Ale druhý den všechno v normálu.

Marie

Vyšetření Hydrosono jsem absolvovala 11/2011 v nemocnici v Uherském Hradišti. Personál byl velmi milý a empatický. V jednu chvíli jsem v čekárně neudržela slzy, přišla za mnou sestra, nabídla mi kapesník, chytla mě za ruku a řekla, ať se nebojím. V tu chvíli se mi malinko ulevilo. Samotné vyšetření nebolelo, ale ten strach, který jsem z něj měla a hlavně z výsledku, byl silný. Vyšetření dopadlo dobře, ale zatím miminko neočekáváme. Před pár dny jsme absolvovali první sezení v CAR Zlín a věříme, že se miminka dočkáme.

Více informací o vyšetření najdete zde, o příčinách neprůchodnosti vejcovodů zde

Zkušenosti s HyFoSy, IUI nebo hysteroskopií bez anestézie můžete přidat zde

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *