Náš malý zázrak

Jmenuji se Renata a letos oslavím 30 let, mému partnerovi je o 9 let více. Před 3 lety sme se rozhodli že už je čas a chtěly bychom miminko. Se svým rozhodnutím sem se svěřila svému gynekologovi ten mi řekl že se máme snažit půl roku a jestli do té doby neotěhotním tak mám přijít, ale že jsem naprosto zdravá a nevidí důvod proč by to nemělo vyjít.

Doma jsme poctivě na miminku pracovali, ale bohužel ani po půl roce se nezadařilo. Objednala sem se tedy ke gynekologovi, ten mě vyšetřil a u mě žádný problém neviděl, doporučil nám tedy aby se partner objednal k andrologovi na spermiogram,kde zjistili že má partner málo spermii a většina je deformovaná a neživá. Dostal léky a že za půl roku má přijít na kontrolu. Bohužel ani  potom nedošlo k zlepšení. Bylo nám řečeno, že přirozeně dítě nikdy nepočneme. 

Zvolili jsme tedy cestu přes ivf. Šli jsme na konzultaci do caru v srpnu 2019 a ještě ten den sem odcházela s léky na stimulaci. Dohodli jsme se na dlouhém stimulačním protokolu a bylo nám doporučeno genetické vyšetření embryí. Za měsíc následoval odběr vajíček. Bylo mi odebráno 13 vajíček pouze z pravého vaječníku, z levé strany se nepodařilo odebrat nic. Podařilo se oplodnit 9 vajíček a do 5.dne došlo 5 embryí ze kterých byl odebrán vzorek a odeslán na genetické vyšetření, za necelý měsíc přišly výsledky a z 5 embryi byly 3 zdravé a 2 měly vadu.

 V listopadu 2019 sem nastoupila na neschopenku a podstoupila první ket. Zavádění embrya bylo pro mě velice bolestivé a ani po 14 dnech na mě nevykoukli 2 čárky. Byla mi doporučená klinická hysteroskopie, při té mi byly odstraněny srůsty z čípku. V lednu 2020 sem podstoupila druhý ket také neúspěšně. V únoru 2020 jsme zavedli poslední zdravé embryo, poprvé sem viděla na testu 2 čárky, ale po 5 dnech z toho bylo bohužel jen biochemické těhotenství. Po konzultaci s genetičkou jsme se rozhodli embrya s genetickou vadou nezavádět. Domluvili jsme se s partnerem že našetříme peníze a na podzim půjdeme na druhé ivf.

Nastoupila sem zpátky do práce a o miminko jsme se nadále snažili doma, co kdyby se náhodou stal zázrak a on se stal. Ještě v březnu 4 dny před očekávanou menstruací sem objevila na těhotenském testu 2 čárky. 
11.12.2020 sem porodila krásnou zdravou holčičku. 

Zázraky se prostě dějí..                                  

Renata

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *