Vaše zkušenosti – inseminace 2

Další zkušenosti s inseminací (IUI) přímo od vás! Více o inseminaci zde.

Dominika

Ahoj, chtěla bych se podělit o svou zkušenost s IUI, neboli inseminací. Ve chvíli, kdy si k nám miminko už skoro dva roky nenacházelo cestu, mi bylo jasné, že tohle bude chtít odborníky.
Po kolečku nesmyslů jak říká můj muž, kdy jsem zkoušela různé bylinné preparáty a doplňky stravy bylo jasno. S rozhozeným cyklem po mé snaze tělu pomoci otěhotnět jsem volala do CAR. Byli prázdniny a já dostala termín za necelé dva týdny. V centru se nás ujala moc milá doktorka, se kterou jsme absolvovali všemožná vyšetření s výsledkem „mladí a zdraví“. Tak proč stále nejsme těhotní?
Paní doktorka navrhovala pro začátek neinvazivní cestu, kdy jsme několik cyklů „to“ zkusili doma za pomoci injekce ovitrelle. Poctivě jsme dělali co paní doktorka řekla, ale bez úspěchu.
Následujícím krokem bylo vyšetření průchodnosti a spermiogram. Výsledkem byla horší průchodnost a opět línější spermie. Paní doktorka nás velmi mile povzbuzovala. K otěhotnění přeci stačí jedna šikovná spermie, netřeba jich tisíce. Měla pravdu, ale co když žádné šikovné nemáme?
Naplánovali jsme během podání žádosti o IVF dvě zkušební IUI. Aby léčba nestála a něco se dělo. Paní doktorka a sestřičky se vším ochotně pomáhaly, vysvětlovaly a po telefonuji ujišťovaly, že je vše na dobré cestě.
První IUI bylo v plánu na 23.12.2022. Ráno jsme vyrazili do CAR, manžel odevzdal vzorek, který nebyl dle jeho slov to nejlepší. Dál už to odmítl komentovat, prý jestli z toho „něco“ bude, bude to zázrak.
O dvě hodiny později jsem měla nastoupit já. Po prvotním šoku, že tam není „moje“ doktorka, ale jiný pan doktor, jsem byla trochu nervózní. Ale vše probíhalo přesně tak jak bylo v plánu. Odložila jsem si, zkontroloval se folikul a mohlo se jít na věc. Před samotnou aplikací mi pan doktor ukázal katetr, kde bylo jméno a rodné číslo manžela. Vše sedělo, tak teď už jen se uvolnit a bylo to. Musím se přiznat, že to byl celkem zvláštní tlak, ale bolest žádná. Dvě minuty jsem si poležela a mohli jsme jít. Teď zbývalo nekonečných 14 dní do testování. Ale pak jsem se pozvracela cestou do práce, 10. den po transferu. Nemusela jsem ani testovat. Bylo jasno. 15. den jsem volala podle domluvy do CAR, že to tam je. Na ultrazvuku byla vidět bublinka s malou tečkou. Tak vítej!
Celý první trimestr byl ve znamení injekcí na ředění krve, utrogestanu a šetřícího režimu. Ve druhém trimestru pro změnu přišel anopyrin, aby miminko nezaostávalo v růstu.
Jak to dopadlo Vám ještě říct nemůžu, ale mohu Vám říct, že 26tt je sakra náročný. Škola, práce a břicho, co už trochu zavází. Neměnila bych za nic na světě a přeji každé ženě, aby mohla zažít, když v ni roste nový život.

Martina

Po zmene kliniky sme sa rozhodli este pre 1xIUI. Mala som doma Ovitrelle tak sme sa s lekarom dohodli, ze dame este jeden pokus. Uppzornila som ich, ze na predchadzajucej klinike som skoncila s cystou takze zrejme prilis reagujem na liecbu. Dostala som opat Clostylbegit 1x rano a 1x vecer. Chodila som kazdy druhy den na ultrazvuk a vysledok ma prekvapil. Narastlo mi 5 folikulov, takze IUI sa opat zrusilo a lekari nas upozornili, ze nemame mat styk, pretoze mozeme mat 5 deti. Riskli sme to 🙂 Ale napriek 5nasobnej sanci z mojej strany to opat nevyslo a prisla mi menstruacia.
Takze sme sa rozhodli absolvovat IVF, ale to uz je dalsi pribeh 🙂

Žofie

Ahoj. O své první inseminaci píšu v článku – Metody asistované reprodukce pro začátečníky  – Byl to bizár. Každá další psal už byla jenom nuda na gynekologickém křesle 🙂

Sonia

Za mě absolutně bezbolestný zákrok. Jediné, co je trochu nepříjemné, je zavádění zrcadel. Ale to většina z nás zná z klasické gynekologie. Zákrok bezbolestný, za 15 min hotovo.

J.H.

IUI predchazi nekolik UZ vysetreni, sleduje se rust folikulu, a i vyska delozni sliznice, cca 10. a 12.DC. Lze podporit rust horm.preparaty – Clostilbegyt, Femara. Provadi se cca 14.DC, ovulace se casuje Ovitrelle, mela by byt overena pruchodnost vejcovodu. Vlastni zakrok, kdy se zavede purifikovane sperma partnera ci darce, je jako gynekologicke vys. se zrcadly, specialnim katetrem se sperma zavede do dutiny delozni. Nebolí to, je vhodne po zakroku par minut lezet.

Čtenářka

Téměř bezbolestný zákrok. Možná spis nepříjemný než jakákoli bolest.
Proces inseminace se velmi podobá klasickému gynekologickému vyšetření. Tedy s použitím zrcadel se zavede katetr. Opravdu se není čeho bát.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *