Tradiční čínská medicína – lze ji kombinovat s tou západní?

Jistě už vás napadlo, zda k podpoře úspěchu nevyužít také některé alternativní metody. Ať už se ještě snažíte doma nebo jste se svěřili do péče lékařů. O možnostech TCM jsme psali nedávno. Ale lze ji vůbec kombinovat se západní medicínou? Připravili jsme pro vás informace, které by vám mohly pomoci se rozhodnout.

České zdravotnictví a TCM

V systému českého zdravotnictví TCM nehledejte. V roce 2019 byly díky zrušení zák. 96/2009 Sb., vyřazeny. Metody ve většině zemí uznávané u nás ale nejsou zakázané. Jen je legislativa neřeší. Poskytoval má vztah ke konzumentovi na základě živnostenského zákona. Prostě služba – jako když jdete ke kadeřnici nebo na kosmetiku.

Částečně legislativně ošetřená je akupunktura. Můžete ji plně v souladu se Zákonem o ochraně zdraví a v rámci péče přijmout od českého lékaře. Měl by být absolventem kurz akupunktury IDVZ, s akreditací MZ ČR. Ta lékaři umožňuje poskytovat akupunkturu na jeho akreditovaném pracovišti jako doplněk léčby.

Péče není hrazena z povinného zdravotního pojištění.

Zkušenosti s akupunkturou v ČR

Už desítky let zaznamenávají čeští lékaři účinnost akupunktury právě při problematickém otěhotnění. Je dobré, pokud se stimulace akupunkturou účastní oba partneři. Lékař by měl umět poskytnout doplňující rady ohledně bylinek, směsí, cvičení, akupresury, zdravotních masáží tuina a dietetiky. Pokud si není jist, s důvěrou se obraťte na renomované TCM Centrum. Mezi nelékaři je hodně vzdělaných terapeutů a praktiků.

Připomeňme si:
  1. TCM vám nenabízí zázraky a šarlatánské rituály. Tradiční čínská medicína je v moderním pojetí soubor metod a přibližně pěti hlavních (diagnostických) okruhů. Jsou to vybrané metody, které se dají hodnotit i v rámci odborných vědeckých studií
  2. TCM se ve vašem těle snaží vytvořit optimálního prostředí tak, aby byla co největší šance na početí. Jiné je to v osmnácti, jiné v jedenačtyřiceti. Univerzální metody nehledejte
  3. TCM k podpoře otěhotnění využívá metody, prostředky a technologie, které lékaři tisíce let ověřovali a rozvíjeli. Dnes bychom tomu mohli říkat sběr dat, důkazové studie, zaslepené pokusy, statistiky, a hlavně sdílení.
  4. TCM v pojetí profesionálního lékaře respektuje západní medicínu, její výsledky i postupy. Vlastními metodami a prostředky doplňuje, může podpořit její účinky a třeba pomoci tam, kde západní medicína nemá efekt, a neodmítá, nýbrž optimalizuje předchozí léčbu.
  5. TCM aktivuje potenciál vlastního organismu, vyrovnává dysbalance, tlumí excesy, mírní externí projevy, podporuje eliminaci vedlejších účinků případné běžné medikace.
  6. TCM diagnóza poměrně přesně určí, kde a jak je třeba působit, aniž by byl organismus zatěžován paralelně jinými postupy
  7. Pokud je váš TCM lékař profesionál, věřte mu a svěřte se mu. TCM přidává i metody, posilující psychiku a duševní harmonii
  8. Pokud máte důvěru k praktikovi, který není lékař a nabízí vám akupunkturu, s vaším lékařem se rozhodně poraďte.

Jistě jste si na internetu našli všechny možné zdroje a informace. Důvěřujte vašim lékařům. Především odborníci z IVF center čím dál častěji zvažují posílit úspěch akupunkturou, stimulovat organismus. Pokud se pro metody TCM rozhodnete, určitě je informujte.

Za článek děkujeme Centru sdílené péče – více na https://www.tcmrevolucni19.cz/ nebo na FB stránce https://www.facebook.com/tcmrevue

Pokud potřebujete poradit, ozvěte se na recepce@tcm21.cz nebo 773007597, rady ohledně výběru terapeuta jsou zdarma

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *