Spolu to zvládneme, musíme! (2)

První díl příběhu najdete zde

V září 2022 jsem absolvovala další cytologii, opět nález na trojce, ale ok, ještě počkáme a odnesla jsem si žádanku do CARU. Kam jsem zavolala, objednali nás na říjen 2022, první návštěva CARU – vyšetření moje, přítelovo, krevní obraz, klasické gynekologické vyšetření, kultivace a další spermiogram. Gynekologické vyšetření ok, spermiogram lepší, naplánovaná první inseminace na listopad 2022 – vše se zdá být ok, určitě to vyjde. Takže další cyklus jsem opět začala stimulovat clostíkem, 12 DC mi píchli Ovitrelle a řekli, že dneska je den D na IUI.

Výsledky kultivace nic moc, mám nějaké špatné pH v pochvě, takže podepisovat souhlasy s riziky a s tím, že kdyby to nevyšlo (ale jak p. doktorka řekla – vše vypadá ideálně, neodkládejme to, riziko je minimální), tak v prosinci mi srovnají pH nějakými čípky a další pokus v lednu. Ok, souhlasíme, první inseminace za námi – nebolelo to, netlačilo nic, vlastně jako klasické gynekologické vyšetření, vkládala jsem do toho všechny naděje, bohužel ani inseminace nám nepomohla.

V prosinci jsem si tedy v CARU vyzvedla čípky na srovnání pH a zároveň musela ke svému gynekologovi zase na cytologii, abychom to hlídali. Naštěstí se pH srovnalo, cytologie na dvojce, což je lepší, dostala jsem tedy od svého gynekologa zelenou na další inseminaci v lednu 2023… Užila jsem si Silvestra a trošku doufala, že je to na dlouhou dobu můj poslední alkohol, Nový rok 2023, nové naděje.

Dostala jsem to 1.1.2023, takže ok, můžeme hned začít – klasicky clostík, ultrazvuk, Ovitrelle, inseminace – lepší spermiogram, 3 folikuly, krásná sliznice, „tentokrát se mi to líbí víc než naposledy, určitě to vyjde“. Tak ne, nevyšlo, když jsem volala do CARU, řekli mi, že nevidí důvod, proč dávat pauzu a že další inseminaci a stimulaci uděláme hned v únoru. Ok, souhlasila jsem… hormony se mnou cloumaly hrozně, jak na váze, tak na náladě, ale říkala jsem si, že pro to miminko to ještě další měsíc vkuse dám.

Byl tu únor 2023, další stimulace clostíkem, kontrolní ultrazvuk – Vaše paní doktorka tu není, vyšetřování Vás jiný lékař, já černo před očima, že nechci, za poslední rok už jsem „ty nohy roztahovala tolikrát“, že už jsem nechtěla, aby to byl někdo další… ale přišla jiná paní doktorka, moc hodná, moc milá, vše mi opět vysvětlila, řekla, že IUI provedeme dneska- máte krásné 4 folikuly, musíte nám podepsat riziko vícečetného těhotenství. Ok, říkám jí, radši budu mít víc dětí než žádné, inseminace proběhla v pořádku. Paní doktorka mě ujišťovala, že tentokrát to určitě vyjde, že vše je ideální a že mi dá i papíry k IVF, že kdo je připraven, tak tomu to vyjde.

Ať si to všechno pročteme a že kdyby přeci jen přišla menstruace, tak ať si zavolám a domluvíme se co dál. Menstruace přišla, volala jsem do CARU, obrečela jsem to. Už jsem měla takových nadějí, navíc všichni kolem mě těhotní, jak kdyby se nechumelilo…na konci března 2023 přijdete na ultrazvuk, zkontrolujeme, zda nemáte cysty a zda můžeme v dubnu začít se stimulací. V březnu 2023 jsem měla i klasickou gynekologickou prohlídku u svého gynekologa, bála jsem se, co cytologie a byla rozhodnutá, že jestli bude nález jen o něco horší, tak konizaci podstoupím dobrovolně, s miminkem počkáme a já si dám pauzu od těch všech hormonů a srajdiček…

Kontrolní ultrazvuk v centru skvělý, žádné cysty nic, z mé gyndy volali, že cytologie je úplně čistá, že tělo zabojovala s HPV virem samo – zázrak!!! Konec března ok, čekám na menstruaci, mám vyfasovaný Gonal a až to dostanu zavolám do CARU a tam mi řeknou, kdy si začnu píchat. Menstruace přišla 30.3.2023, píchat si budete od soboty 1.4.2023 a tak si píchám Gonal, dnes jsem byla na kontrolním ultrazvuku, mám 15 vajíček, vše vypadá ideálně, od dnešního dne 5.4.2023 si začínám ke Gonalu píchat Cetrotide, v sobotu o Velikonocích další kontrolní ultrazvuk, když bude vše v pořádku, tak 11.4.2023 po Velikonocích jdu na odběr vajíček…

Jestli se nějaké oplodní? Zda mi ho vrátí? Zda nějaké zamrazí? Uvidíme, pokračování příště.., teď jsem ve fázi čekání, vnitřně to nijak už nehrotím (dospěla jsem k tomu), říkám si, že až to přijde, tak to přijde.. že všechno má svůj správný čas a že třeba ty Velikonoce se mým vajíčkům zalíbí…

L.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *