Naše dvě čárky

Když se mi ve 26 letech začal opožďovat a vynechávat cyklus, doktorka měla jasno. „PCOS – až budete chtít otěhotnět, dám Vám léky na vyvolání a udržení cyklu a bude to. Jste ještě mladá, neřešte to.“ Bylo mi z toho úzko, jako každému, když si vyslechne nějakou nečekanou diagnózu. O děti jsme se ještě nesnažili, ale v dohledné době jsme je plánovali. Jen co se vezmeme a pořídíme bydlení, ať máme to své hnízdečko.

Doktorčino řešení se mi vůbec nelíbilo a tak jsem začala zkoušet přirozené cesty. TCM mi nezabrala, zato hormonální jóga dokonale. Po víkendovém semináři jsem do 3 dnů dostala menstruaci (po několika měsících) a při každodenním cvičení jsem ji měla pravidelnou.
Po několika měsících jsem už ale té disciplíny měla dost, vždyť cyklus by měl být přirozený, ne takto vydřený. Od přírody jsem prostě flákač a jak jsem to začala flákat, menstruace zase začala vynechávat.

Čas postupoval, my se snažili a nic. „Nemysli na to“ slyšela jsem snad stokrát a zuřila. To se jim to řekne! Doktorka mi předepsala slíbené hormony, které zůstaly ležet na poličce, měla jsem k nim odpor.
Na preventivní prohlídce jsem se svěřila svému lékaři a ten mi hned vzal komplexní odběry krve, ze kterých zjistil mírně vychýlenou hladinu hormonu štítné žlázy a poslal mě na endokrinologii. Následovaly další odběry a hormonální profil, kde se zjistil příliš vysoký prolaktin. Diagnóza – prolaktinom na hypofýze, nezhoubný nádor.

Zase mi bylo smutno, ovšem konečně byla odhalena pravá příčina. Což mohla být už před třemi lety a prolaktinom zatím nemusel růst. Endokrinoložka mi napsala malou dávku léku, který se měl brát 2× týdně, na snížení prolaktinu a potlačení prolaktinomu. Do dvou týdnů byla menstruace zpět. Konečně cyklus, při kterém víme, kdy se snažit!

Uplynulo půl roku a těhotenství nikde. Vzpomněla jsem si zase na hormonální jógu a začala ji cvičit. Zajeli jsme si na dovolenou k Mrtvému moři, hodili se do pohody a za měsíc na mě vykoukly dvě čárky. Po třech letech čekání se stal zázrak a nyní mám naši malou princeznu u sebe <3


Takže se, milé ženy, nenechte doktory odbýt a neztrácejte naději, i na vás tam někde čeká ta pravá dušička.

Simča

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *