Dítě v srdci pomáhá rodinám po ztrátě miminka

Ztráta miminka je velmi bolestivou zkušeností a netýká se jen žen, které si prošly dlouhou cestou k jeho početí. V takových chvílích najít pochopení a oporu a nebo praktické rady může pomoci.

Perinatální hospic Dítě v srdci je registrovaná služba odborného sociálního poradenství. Poskytuje pomoc a podporu nejen v oblasti sociální, ale i krizové intervence a poradenství pro pozůstalé. A nejde jen o maminky po ztrátě v těhotenství, ale i při porodu nebo krátce po něm. A o celou rodinu.

A to není všechno – existuje podpůrná skupina pro rodiče s touhle zkušeností, věnují se také vzdělávání v této oblasti a dokonce budují i pietní místa, kde mohou rodiče zavzpomínat, pokud chtějí. A je toho mnohem víc.

Jednou z důležitých věcí pro Dítě v srdci jsou memoryboxy. Memoryboxy pomáhají rodičům uchovat maximální množství vzpomínek na jejich miminko, dávají jim pocit, že s jejich dítětem bylo dobře zacházeno, a i když krátce, přesto měli možnost být dobrými rodiči. Provází procesem truchlení a usnadňuje jej. Perinatální hospic je dodává do porodnic.
V každém memoryboxu rodiče najdou mnoho věcí, například oblečení pro miminko, dvě identické háčkované hračky (jedna pro rodiče, jedna pro miminko), deku na zabalení miminka, brožury, tvořivý sešit pro období truchlení, a jiné.

Memorybox Dítěte v srdci
Foto: Dítě v srdci

A právě s memoryboxy potřebují od nás pomoct! Jeden má totiž hodnotu cca 2 500 Kč a rodiče jej samozřejmě dostanou bezplatně.

Pro představu:

„V loňském roce jsme pečovali o více než 1000 rodin. Do porodnic a rodinám jsme v roce 2022 bezplatně poskytli 452 memoryboxů, téměř o 50 % více než v předcházejícím roce.“

Pojďme společně pomoci – více informací o sbírce najdete zde a o perinatálním hospicu Dítě v srdci zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *