Cesta za splněným snem

Náš příběh začal, když jsme s přítelem po 8letém vztahu usoudili, že už je ten správný čas, abychom založili rodinu . Vysadila jsem antikoncepci a přestali jsme si dávat pozor.

Jednoho dne jsem po práci omdlela a jelo se na pohotovost . Tam zjistili, že mi nic není, ale jsem těhotná. O 2 týdny později naši radost vystřídala strašná bolest a bezmoc . První setkání se zamlklým těhotenstvím v 8tt a revizí. Nevzdávali jsme se a dál se snažili.

Několik let se nedělo vůbec nic . A pak radostná zpráva 2 čárky na těhotenském testu . Bohužel historie se opět opakovala, i když o trošku dříve Moje doktorka mi doporučila návštěvu reprodukční kliniky.

Tak nám udělali vyšetření se závěrem PCOS a slabý přítelův spermiogram tehdy 16%. Doporučili zkusit inseminaci. První neúspěšná a druhou nám zrušili. Přítel měl jen 1% živých spermií.

Pak následovalo IVF, odběr vajíček a transfer embrya (měli jsme pouze 3). To bylo radosti, když byl po 16 dnech pozitivní test. Už na první kontrole se ale doktorce něco nezdálo . Nakonec v 11 tt přestalo bít srdíčko a závěr další zamlklé těhotenství.

Následovala hysteroskopie a také imunologie a hematologie . Už při rozboru plodu našli hodně sraženin a na hematologii se potvrdila vyšší srážlivost krve .

Pak jsem si dala rok pauzu, abych nabrala novou sílu. Následoval Ket, ale v nativu jsem neměla zrovna ovulaci, tak jsme začali stimulovat. Moc nadějí už jsem tomu nedávala, kor když 5. den po transferu jsem začala krvácet, tak už jsem přemýšlela, co budeme dělat dál . Ale světě div se, 16. den po transferu 2. čárka na testu.

Strach mě neopouštěl, ale i přes všechno to krvácení a na každodenních injekcích a spoustě léků … nám teď leží v postýlce ten největší poklad. Naše malá Agátka.

Stálo to za to. Klidně bych šla do toho znovu a taky půjdu. Nashledanou v prosinci jdeme si pro brášku ❤️

Katka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *