Recenze – Sanatorium Helios

Adresa: Štefánikova 12, 602 00 BRNO

Telefon: 549 523 258

Web: https://www.sanatoriumhelios.cz

Odpovědi na naše otázky: Představujeme CAR – Sanatorium Helios

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Sanatorium Helios
Average rating:  
 14 reviews
 by Alena

Velká vstřícnost, snaha pomoct, prim. Texl je velký odborník. Přestože jsem právě procházela léčbou na jiné klinice (Repromeda), obrátila jsem se na Helios s dotazem, který se týkal toho, že jsem chtěla udělat opravdu maximum, abych tehdy konečně otěhotněla. V mém CAR (Repromeda) se stupňovalo množství nejasností od jejich lékařů a jen snaha doporučit mi další drahé placené služby, jako např. ERA test. Pan primář Texl mi pomohl s načasováním transferu, bylo vidět, že mu na tom odborně i lidsky velmi záleží a zachránil nám vlastně všechno, vlastně nejspíš i vztah.

 by Míša

2021-2022

Sanatorium Helios v Brně jsme s manželem navštívili poprvé v 7.2021. Postará se o Vás Dr.Texl st. a Dr. Texl ml. Dr. Texl st. je dost přímý a říká vše na rovinu, takže to nemusí někomu sednout. Návštěvy vždy rychlé, žádné čekání a dlouhé kecaní. Dr. řekne podstatné a pokud něco, tak se musíte ptát. Rádi odpoví a vysvětlí. Koordinátorky, sestry na sále všichni příjemní. Podstoupili jsme jeden cyklus IVF, zůstala nám dvě embrya. Prvni se chytlo, ale bylo z toho ZT. Druhý KET jsem podstoupila v 9.2022 a teď tady chovám 8týdenního chlapečka. Já i manžel jsme byli spokojení. Možná je toto CAR dražší, ale nám se to vyplatilo.

 by Kristína

2022

Prístup koordinátoriek bol v porovnaní s inými centrami skvelý. Rovnako super bolo, že sme nečakali na dohodnuté termíny konzultácii a vyšetrení, vždy vsetko prebehlo načas. Negatívne hodnotím, že nas Dr.Texl starší odhovoril od vysetrenia genetiky páru a laparoskopie a nahnal nás čím skor do ďalšieho ivf. Absolvovali sme ho zbytočne, pretože problém u nás je/bol práve v genetike a obojstrannych saktosalpinxoch. Doteraz mám pocit, že mu išlo len o peniaze a nie snahu pomoct.

 by Soňa

2020

Nebyla jsem spokojená s komunikací. Naše otázky byly sice vždy odpovězeny, ale připadala jsem si, že tam nikoho nezajímám, nikdo se mnou celý ten proces neprochází - vždy jsem se nějak objednala, absolvovala ultrazvuk, pak inseminaci, pokaždé s někým jiným. Měli jsme zájem o IUI, nikoli IVF, od čehož nás lékaři celou dobu odrazovali. Od pana doktora Texla st. jsem slyšela, že se nám IUI nepodaří a on pak řekne, že nám to říkal. Dr. Texl mladší mi před třetím pokusem řekl, že mám nízkou sliznici, nikdy se to nepodaří a mám vymyslet něco jiného. Na pokusu jsem trvala, dva dny poté jsem otěhotněla a mám krásnou holčičku. Ty nerváky z jednání lékaře si ale pamatuju dodnes. Po medicínské stránce nemám výtek.

 by Lucie

Za nás nedoporučujeme, otřesný, necitlivý přístup. Byli jsme zde na několika konzultacích a zpětně lituji, že jsme neutekli už po té první. Vždy mi přišlo, že na nás nebyli připravení, nepodívali se ani do papírů, co máme za sebou, jaké problémy konkrétně řešíme. Všechny konzultace probíhaly ve spěchu, bez delších vysvětlování dané věci. Nejhorší pro nás bylo absolutně necitlivé sdělení velmi špatných výsledků manželova spermiogramu. Absolvovali jsme konzultaci i s paní genetičkou a ten přístup byl stejně otřesný jako konzultace s panem primářem. Dál zde tedy rozhodně pokračovat nebudeme a nikomu nedoporučujeme.

 by Lenna

První pokus a zdařilo se, lidský a profesionální přístup.

 by Daniela

V porovnání s jiným CAR je přístup na této klinice naprosto skvělý... Hned po první schůzce s panem doktorem jsme byli nadšení, že konečně někdo ví o čem mluví... Celý personál, ať už lékaři, či koordinátorky s kterými jsme se setkali, byli neskutečně milý a empatičtí, nikdy se nám nestalo, že by byl někdo někdy nepříjemný...... Celé 2 roky před tím nás všichni ujišťovali, že je vše v pořádku, že nevidí důvod, proč nemůžu otěhotnět. V Heliosu po první zkumavce mé krve zjistili, kde vůbec je příčina mé neplodnosti... Stimulace probíhala taky úplně odlišně než v jiném CAR, jezdila jsem na kontroly, odebírali mi krev v průběhu stimulace i měnili dávky léků - to jsem jinde nezažila.... Po odběru jsem měla OHSS, který mi pomohli ztlumit léky.... A hned první KET vyšel, otěhotněla jsem, i když naše štěstí netrvalo dlouhou (vývojové vady neslučitelné se životem). Jsem nesmírně šťastná, že jsme šli právě do tohoto CAR a že mám naději, že jednou budu mít zdravé dítě....

 by Lenka

Do Heliosu jsem vstoupila a hned utekla. Přístup sester docela šel, nicméně přístup lékařů a ne úplně příjemné chování vysloveně jednoho z lékařů mě natolik odradil,že jsem utekla hned po první schůzce. Říct mi,se můj Crohn nemá absolutně nic společného s neplodností, oka.. Ale když jsem ukázala výsledky z kompletního imunologického vyšetření z Plzně kde se zaměřují na reprodukční neplodnost a řekli,že to absolutně nic neznamená..řekla jsem si "tak to teda ne".. navíc, nejsem jediná u které se netrefili s léčbou a ovulací.

 by Nikola

Jak už tu bylo zmíněno ,ale zopakuji. Líbilo se mi,že ihned dělají rozšířené spermio (to nám třeba ve Zlíně ani nenabídli), ihned dělali genetiku ,imunologii ,hormonální profil ,nečekali až se něco pokazí ,prostě ho udělali hned 🙂 , během stimulace neustálá kontrola krve i ultrazvuk ,takže hormonů dostanete ,jen kolik je potřeba 🙂k tomu příjemný personál a jsou dostupni každý den ,což je obrovská výhoda ,jak během stimulace nebo když se nedejboze něco děje .

 by Jitka

Jeden vejcovod neprichozi a na druhem zanet takove meli informace z moji dva roky stare Hycosy a vubec nemeli tendenci udelat laparoskopii, aby zjistili zda to tak opravdu je. Byla pro ne hotova vec, ze IUI nevyjde. Sli jsme.tedy hned do IVF dlouhy protok 5 embryi. A zacal kolotoc zavadeni/testovani/objednani na dalsi transfer! Nikoho nezajimalo, ze se nedari i kdyz jsem se ptala a dozadovala informaci, vzdy mi bylo receno dalsi tranfer uz vyjde. Nevedela jsem, ze to tak nema byt v te dobe jeste moc info a recenci nebylo... nuz ted muzu aspon na toto zařízení, kde z lidi tahaji jen penize nemaji snahu pomoct upozornit.

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»