Recenze – CAR VFN – Apolinář

Adresa: Apolinářská 18, Praha 2, 120 00

Telefon: +420 224 967 418 (ambulance), +420 224 967 479 (laboratoř)

Web: https://www.vfn.cz/pacienti/kliniky-ustavy/gynekologicko-porodnicka-klinika/specializovana-centra/

Odpovědi na naše otázky:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

CAR VFN Apolinář
Average rating:  
 17 reviews
 by Klára

2021

K Apolináři jsme chodili asi 1,5 roku, ale odešli jsme jinam. Vadilo mi, že nemám stálého ošetřujícího lékaře, který by mě znal a držel při léčbě jednu linku. Stalo se mi, že mi jedna lékařka předepsala lék, na který jsem vůbec nereagovala a jiná lékařka v následujícím ícím cyklu mi chtěla předepsat ten samý lék ve stejném dávkování. Ani si nepřečetla v kartě, že jsem ho už měla předepsaný a že nefungoval, takže jsem potom raději všem vše opakovala. Také mi vadilo, že centrum má jen několik kmenových lékařů, kteří se dlouhodobě věnují asistované reprodukci (Jirsová, Řežábek, Bednářová). Ostatní lékaři mají CAR jen jako přechodné působiště, popř. jen jako menší součást praxe. Sestry se na žádost snaží objednávat ke stejnému lékaři, ale kvůli službám to moc nejde. Lékaři byli jinak příjemní, až na Řežábka, který byl arogantní a lidsky necitlivý. Doporučil mi, abych před zahájením IVF zhubla, o což jsem se rok snažila, ale bezúspěšně. Až gynekolog mi řekl, že moje váha není překážkou a nechápal, proč v mém věku a při mé váze požadoval, abych zhubla. Ztratila jsem kvůli tomu rok času. Prostory na mě působily hrozně depresivně.

 by Hanka

Docházeli jsme k Apolináři hrozně dlouho, od roku 2020. Rok se léčil manžel, a pak mě rok nechtěli pustit kvůli mé váze, nikdy mi neřekli kolik mám zhubnout, a jestli mi nejde zhubnout, ikdyž proto dělám maximum ať si dojdu k psychologovi, že je všechno v mé hlavě..
Nakonec jsem absolvovala 3 kompletní cykly bez úspěchu (3 ET, 1 KET). Po druhém ET, jsem si žádala o Imunologii, ale tu mi udělat nechtěli, protože je moc drahá.. Pak hned jsem šla na KET a ten nevyšel.. Dala jsem si rok pauzu, a 3 ET byl zase bez úspěchu.
Přešla jsem na jinou kliniku a automaticky mi dělali Imunologii a zjistil, že tam je problém...
Vadilo mi neustále střídání doktorů, nikdo nikdy nezjišťoval příčinu.. A objednaná doba je hodně orientační, nikdy jsem nepřišla na řadu včas.
Máme jedno zamražené embryo a to si nechám vložit na nové klinice, a je mi už úplně jedno, že to bude drahé - k Apolináři už nikdy více..

 by Denisa

2022, 2023

Jezdíme sem s manželem od roku 2022. Byla jsem zde na průchodnosti vejcovodů a nemohla jsem zvolit lépe. Skvělý přístup, milé chování, ochota a lidskost. Sestry kolem mě skákaly a pořád se ptaly, zda je vše pořádku a jestli něco nepotřebuji. To jsem ještě nikde nezažila. 🙂 Nyní dojíždíme na IUI pokaždé k jinému lékaři a všichni jsou skvělí. Nemám co bych vytkla a určitě doporučuji všem, kteří se rozhodují, zda jít do soukromé kliniky, nebo sem. V soukromé klinice jde jen o peníze, zatímco tady Vám chtějí opravdu pomoci.

 by Tereza

2023

Asi nejhlavnějším plusem je bezkonkurenčně výhodná finanční stránka. Oproti soukromým klinikám člověk ušetří i desetitisíce. Tomu odpovídá i komfort - holt nelze čekat moderní čekárnu a soukromé luxusní pokojíčky (ale mezi námi, ty na výsledek stejně vliv nemají...).
Sestry bývají rázné, ale vždy hodné a ochotné. Docházím pouze k paní dr. Jirsové, ta je naprostý anděl - jak naprosto profesionální odborník, tak i velmi lidská a empatická. Vše trpělivě vysvětlí, a nenutí co nejvíc příplatkových metod za účelem vydělání co nejvíc peněz; naopak umí zvolit to, co má u daného páru skutečně význam. O jakékoliv vyšetření jsem si řekla, nebyl s tím nikdy problém (a že kolikrát doktoři ,,přeinformované" pacienty nemají v lásce :)). S ostatními lékaři žádnou zkušenost nemám, takže neposoudím.
Jsem v tomto centru velmi spokojená, jediné malé mínus dávám za to, že u nich neprovádí více metod selekce spermií (dělají pouze PICSI, MACS ani MFSS nevedou).

 by Marie

2022/2023

Za mě velká spokojenost, sestřičky milé a laskavé, lékaři příjemní s lidským přístupem a vždy vše srozumitelně vysvětlili. Nehodnotím prostory, záleží mi nejvíce na přístupu a ten byl za mě výborný a nízké ceny jsou k tomu bonusem.

 by Lenka

2023

Do Apolináře jsme přešli ze soukromého centra, a s překvapením jsme zjistili, že jsou tu sestřičky a doktoři milejší, přístup individuálnější, čekání kratší, ceny nižší. Čekárna na chodbě a WC není nic moc, ale rozhodně nic co by se nedalo přežít. Apolinář rozhodně není jen pro ty, kdo si nemohou dovolit soukromé centrum, jak jsem si dříve myslela.

 by Lada

2022

Doporucuji. Naprosto profesionalnu pece, emptaicky pristup, komunikace. Nabidnute metody vysvetli a zduvodni dulezitost. Vesmes dodrzuji cas, na ktery vas objednaji. Absolvovala jsem 2 IVF, uspesny byl treti transfer. Vysetreni jako imuno, genetika, hysteroskopie nejsou problem. Uzasna je hlavne pani doktorka Jirsova, ale problem jsem nemela s nikym. Slusni, mili a komunikativni byli vsichni.
Pece zde neni tolik financne nakladna jako jinde, coz ale neznamena, ze by byla horsi/nekvalitnejsi. Priznive jsou hlavne temer nulove doplatky za leky, zbytek se hradi dle ceniku.
Pokud nekdo vaha a ma pocit, ze u Apolinare konci jen nejaci chudaci, urcite to neni pravda 🙂

 by Petule

Naprostá spokojenost. Příjemný perosnál, rozumné prostředí na nemocnici (čekárna teda nic moc, nejhorší je WC na chodbě) Nenatahují ceny ani za léky, transparentní informování o všech úkonech předem a žádné zbytečné příplatkové metody. Musím reagovat na některá negativní hodnocení. Prodloužená kultivace je zdarma, ale nejlepší embryo dávají už třídenní (což je prokázáno, že je pro něj lepší), ostatní mrazí podle kvality až do šestého dne.
O víkendu pracujou, ale vetšinou jen jeden den z víkendu, což je v mnoha centrech (prošla jsem třemi). Pak vám tedy dají čtyřdenní embryjko místo třídenního, což je také v pohodě.
Ano, na první dobrou nedělají žádná vyšetření jako imunologie nebo genetika, ale většina párů to nepotřebuje a automaticky to nedělají nikde. Přešla jsem do VFN na radu sousedky, která po několika potratech šla právě tam a hned ji na imunologii poslali - zaléčili - otěhotněla. Mně ji také udělali - napsali žádanku, když jsem si řekla (protože jsem měla předchozí nezdary).
Často u nich asi končí "beznadějné případy", kterým došly peníze. Dělají za romumný peníz nativy a minimálky (s těma jsem se potkala na pokoji po OPU, pokecaly jsme)

 by Lucy

Na Apolinari mi vadilo, ze snad vsem transferuji pouhe 3denni embrya, a to i kdyz si reknete o starsi a mate jich nekolik. Vyslo by to na vikend, a to oni bohuzel nepracuji. Nenabidli ani zadne pomocne metody, i kdyz to nemaji drahe, a radi bychom priplatili.

 by Jana Langmajerová

Byla jsem velmi otřesná z přístupu personálu k pacientům, úklidu atd.

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»