Recenze – CAR Ústav pro péči o matku a dítě – Podolí

Adresa: Podolské nábřeží 157, Praha 4 – Podolí, 147 00

Telefon: +420 296 511 130

Web: https://www.upmd.cz/o-nas/odborna-pracoviste/centrum-pro-lecbu-neplodnosti/centrum-asistovane-reprodukce-ivf/

Odpovědi na naše otázky:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

CAR ÚPMD - Podolí
Average rating:  
 10 reviews

2021 - nyní

Moje první návštěva zde byla před dvěmi lety, mám za sebou dvě stimulace, jeden ET a dvakrát KET a jeden hyperstimulační syndrom, před prvním ET jsem jsem se celkem vyděsila, když mi volali z imunologie, že bych měla řešit mírné autoimunitní onemocnění, ale tři dny před transferem už bylo pozdě. Od té doby si vše hlídám sama a otázky na lékaře si připravuji dopředu. Dnes jsem po testu z posledního KET, který byl bohužel negativní. I přesto, že tam jsou za mě všichni skvělí a věnovali se mi až na ten prvotní “průšvih” skvěle, zvažuji teď změnu.

 by Kateřina

CAR v Podolí jsme navštěvovali cca 1,5 roku. Za sebe mohu poděkovat oddělení endokrinologie (MUDr.Kalousová) a oddělení CAR kde se k nám chovali velice hezky. Na odděleni CAR jsou velice milé sestřičky, ale ohledně péče lékařů mohu doporučit hlavně MUDr. Řezáčovou. Kdykoliv nás měl někdo jiný, nastal problém. Zapomněli nám udělat genetiku kde nás to obralo o další 3 měsíce času, jindy nás poslali na špatné oddělení, občas i jednání nebylo 100% (to že ivf je jen o náhodě opravdu slyšet nechcete) a v neposlední řadě jsem vypisovala papíry na 2 KET a doktorka to pak stopla, že se sekla ve vyšetření a další kontrola až za měsíc. Když jsme byli v péči p.Řezáčové bylo vše vpořádku a vše už šlo jako na běžícím páse a na druhý pokus se zadařilo. Ja zde již někdo zmiňoval, nejsou poskytnuty veškeré informace a hodně věcí si musí člověk hledat sám na internetu, nebo si vše sepsat a ptát se osobně. Veškerá rizika IVF jsem dohledala až v průběhu těhotenství a celkem jsem se zhrozila. Naštěstí pro nás to dopadlo dobře a Podolskému centru mohu poděkovat za pomoc. 🙂 Bez nich bychom asi miminko nikdy neměli.

 by Míša

V Podolí jsme byli poprvé před třemi roky, 2 měsíce od první návštěvy proběhlo první IUI a hned úspěšné. Dělali hormonální profil a spermiogram, já brala léky na zvýšenou hladinu prolaktinu a potom Femaru 5.-9. DC, ultrazvuk, jak rostou folikuly, v sedm večer Ovitrelle a dva dny potom v 11 h IUI u Řezáčové. Měla jsem problémy s hodně dlouhými a nepravidelnými cykly (dlouho jsem brala antikoncepci a ani rok a půl po vysazení se to nesrovnalo).

Teď tam chodíme zase, už čtyři měsíce. Já dva roky po porodu pořád bez menstruace, píchli mi agolutin, ale pořád nic, až potom větší dávka pomohla. Zase dělali hormonální profil (doplácela jsem AMH 719 Kč) a spermio. Neměla jsem ale žádný dominantní folikul. Pro další MS jsem brala progesteron, potom zase 5-9. DC Letrozol (totéž co Femara), dominantní folikul byl, tak Ovitrelle. První IUI bylo u Darebného a překvapilo mě, že mě pak nenechával ležet (předtím to bylo myslím 15 minut), rovnou jsem šla. Ale nezadařilo se, takže totéž další měsíc, to výsledek zatím nevíme. Jinak platím jenom ty léky.

Doktoři mi přijdou v pohodě všichni, Řezáčová je opravdu taková odměřenější, Michalcová, Dolná, Darebný jsou příjemní. Na recepci je jedna ženská docela nepříjemná, ukazovala jsem jí tam třeba zprávu z minule a ona na to koukala, jako co to je, že to tam u sebe v pc nevidí… No než jsem jí tam něco vysvětlila, měla jsem toho dost, zbytečně jsem tím ztrácela čas. Stačilo vyjet o dvě návštěvy zpět a viděla by to tam u sebe. A jednou jsem volala, že jsem po IUI dostala menstruaci, a ona chvíli na to proč jsem si dělala test, že je ještě brzo… 😀 Někdy se dost dlouho čeká (čekala jsem i dvě hodiny), ale to asi bude všude.

 by Katerina

Máme zkušenost pouze s paní doktorskou Rezacovou. Jistě je to odborník, jsme velmi radi za všechna vyšetření, která provedla. Po lidské stránce mi ale nesedla, nic nikdy nevysvetlila, nesdelila informace, co se bude dít, co nám doporučuje atd. Nakonec mi doporučila se před stimulaci ještě snažit otěhotnět prirozene, ačkoli nemám ani jeden vejcovod. Takže za nás už ne, změnili jsme CAR.

 by Petra

CAR v Podolí je super v tom, že je vše pod jednou střechou - imunologie, genetika, různá další vyšetření. Další výhoda je, že cenově je celkem dostupný. Provoz je od po do pá, ale pokud je potřeba transfer o víkendu, tak ho provedou, takže to je také super.
Centrum je dost vytížené dopoledne, takže se stane, že jsem objednaná na danou hodinu a jdu na řadu o dost déle. Odpoledne je to bez problému.
Chodím do něj od 2/20. Minulý rok jsem docházela k dr. Bahníkové, která mě poslala před IVF na imunulogii, z krve odběr AMH, prolaktin atd. - celkem dost vyšetření, o které jsem si ani neřekla, což mě to potěšilo. Jelikož měla dovolenou, tak jsem začala docházet k dr. Řezáčové, u které jsem do dnes. Ta je občas trošku hrr :), ale po doktorské stránce ví o čem mluví. Jen mi občas přijde, že nemá tolik času, kolik bych já potřebovala na otázky k dané věci, když jsou pacientky v čekárně. Ale jinak jsem spokojená.
Mám za sebou 2x IUI a 2x IVF - bohužel bez úspěchu, ale vliv má můj zdravotní stav, který je kvůli endometrióze ovlivněn, tak prozatím 3 hvězdičky, ale pocitově bych dala 3 až 4 :).

 by Tereza

Mám zkušenosti ze 3 CARů. Podolí bylo naše první na doporučení gynekoložky. Podstoupili jsme zde 3 pokusy o IUI a 1IVF.
Byla jsem u dr. Krčmáře, dr. Řezáčové a dr. Darebného. Nejvíc mi sedl dr. Darebný, tak jsem se snažila objednávat k němu, ale jednou mi to nevyšlo a já se dostala k dr. Řezáčové, se kterou jsem neměla dobrou zkušenost(po lidské stránce, nepochybuji o jejich zkušenostech). Dr. Krčmář zase opomněl říct že mám užívat progesteron před transferem, takže tam má důvěra v správně nastavený protokol klesla. To už jsem se rozhodovala o změně CAR. Celkově jsem se zde necítila dobře. Málo soukromí při takové intimní záležitosti, málo lidskosti. Asi jsem citlivka, ale pro mě je to psychicky náročné období a tak bych se ráda cítila u lékařů dobře a komfortně, což se často nestávalo. Podrobnějších vyšetřeních jsem se nedočkala. Nejmilejší mi přišly paní embryoložky, které mi kolikrát řekly víc než lékaři, proto nedávám 2 ale 3 hvězdičky.
Ještě plus: nízké ceny oproti soukromým CARům.

 by Bára

Absolvovala jsem zde 3x IUI (1 x úspěšně) a 2 cykly IVF (z druhého cyklu úspěšný embryotransfer). Lékařský personál (MUDr.Řezáčová, MUDr.Bahníková, MUDr.Darebný) je naprosto skvělý a nápomocný. Sestřičky a embryoložky neuvěřitelně milé. Vlastně nemohu vytknout vůbec nic, vždycky si v čekárně říkám, jak je možné, že jsou tam pořád tak příjemní, i když jsou tam neustále dlouhé zástupy pacientek. Jsem jim moc vděčná a toto centrum mohu doporučit.

 by Kika

V CARU v Podolí lze narazit na čtyři lékaře, za dobu svého snažení jsem byla u všech. První stimulaci vedla paní primářka Řezáčová, moc nevysvětluje, na nějaké velké vyptávání to u ní není, je vidět, že tuto práci již nějakou chvíli dělá. Nicméně při výkonech se vždy úplně proměnila a byla velmi milá, ochotná a empatická. Lékařské kvality taky naprosto nezpochybňuji, máme od ní prvorozenče, takže sláva jí. Mudr. Bahníková, milá, vysvětluje, jen mi napařila, z mého pohledu dvě zbytečná vyšetření v ne úplně ideální čas. Mudr. Krčmář, měla jsem u něj jen jednen ultrazvuk, vše v pořádku. A s fanfárou Mudr. Darebný, který je velmi příjemý člověk, všechno vysvětlí, zodpoví dotazy a snaží se vyhovět. A taky se u něj na konzultaci vždy pobavím.
Samotné UPMD má velikou výhodu, že v něm udělají snad veškerá možná vyšetření. Je tu imunologie, genetika, ultrazvuky, vše co jsem potřebovala pod jednou střechou. Další výhodou je, že výkony se dělají i o víkendu, když je potřeba. Cenově nemám srovnání, ale já zde nikdy finančně nevykrvácela. Vidím snahu lékařů, aby to pokud možno stálo co nejméně. Co mě v místním CARu štve, je v podstatě pravidelné čekání. Hodina zpoždění je vcelku běžná. Nicméně IVF je o čekání, tak to beru jako trénink. Za sebe UPMD doporučuji a zejména pana doktora Darebného.

 by dvecarky

Svojí recenzi musím vložit i já 🙂 Podolí je nemocnice, nečekejte luxus a občas si posedíte v čekárně. Ale stojí to za to. Na můj příběh tohle okénko nestačí, můžete si ho přečíst tady 🙂 https://dvecarky.cz/rubrika/vase-pribehy/muj-pribeh/

 by Karolína

Do Podolí jsme začali jezdit v červenci 2019, proběhla klasická vstupní konzultace a odběry krve atd. V srpnu jsem absolvovala vyšetření průchodnosti vejcovodů a mohli jsme zkusit inseminaci. Bohužel ani jedna ze 3 nebyla úspěšná, přisuzuji tomu, že mě ani nenechali 20 minut ležet a hned jsem šla pryč.. Taky mě štvalo, že vůbec nebrali ohled na to, že mám ovulaci později a ne 14.den cyklu.. Jezdit obden na utz bylo otravný. V lednu 2020 jsem si řekla, že si dáme pauzu od všeho, že už to nedávám. Pak přišel covid. V srpnu jsem se chtěla posunout k IVF, bohužel zjistili cystu na pravém vaječníku a každý měsíc stále odmítali stimulovat, jednou slíbili cystu odsat, když jsem přijela na zákrok, tak mi ho nechtěli udělat.. Pakarna.. V listopadu řekli, že do Vánoc IVF nestíháme takže v lednu.. Byla jsem z toho špatná.. Naštěstí jsem narazila na doktora, který mě aspoň poslal na velký utz, aby se podívali co je to za cystu, když se nezvětšuje a nemění tvar. Výsledek endometriální cysta. 11.1.2021 paní primářka Řezáčová mě chtěla zase odmítnout, naštěstí si přečetla co proběhlo a že tedy zkusíme stimulovat, že se mám dostavit ještě 2-3 den cyklu na utz a že napíše hormony. Nicméně menstruace se nedostavila a 20.1.2021 byl pozitivní test. Nyní jsem v 7.měsíci. Takže IVF jsme nakonec nepotřebovali. Dávám 3 hvězdičky za to, že se moc nesnaží udělat něco hned a nechávají člověka se trápit než aby hned hledali příčinu..