Možná to tenkrát chtělo rentgen

Antikoncepci jsem brala 3 roky a pak vysadila kvůli plánovaného miminku. Měsíce plynuly a žádné 2 čárky nepřišly. Za rok jsem šla na gynekologii, že bych si přála nějaké vyšetření. Doktorka se zasmála, že o nic nejde a dala mi nějaké hormonální léky spíš na podporu prokrvení sliznice, aby měla dostatečnou výšku pro usazení vajíčka. Uplynul asi zase půl rok a nic. Pak jsem se na to vykašlala a každý měsíc si snad vsugerovávala zvětšování prsou a všechny další doprovodné jevy :-(. Došlo to až tak daleko, že se mi dokonce přestalo tvořit dostatek žlutého tělíska pro vyvolání menstruace a já začala jen špinit, protože jsem si fakt přála 2 čárky.

Pak jsem potkala sousedku s kočárkem a vyprávěla mi, že existuje inseminace. Neboli nejde úplně o umělé oplodnění, ale stříknutí spermatu přímo tam, kam se má a tehdy když se to vajíčku hodí. Nejdříve jsem podstoupila všechny testy a výsledek byl, že jsem zcela zdravá. Pak šel manžel na spermiogram a výsledek byl, že to taky ujde a stačí to. Pak proběhla první inseminace…..dvě čárky nepřišly. Po měsíci druhá inseminace….dvě čárky nepřišly. Došla nám trpělivost a už jsem tam chodit nechtěla. Mladí jsme ještě byli, tak jsme se na vše vykašlali a já další 3 roky doma jen probrečela, že chci být v tom.

Pak jsem zjistila jaké zázraky dosahovala paní doktorka Mojžíšová s jejím cvičením. Začala jsem chodit, tam kde se cvičilo dle jejích zásad a půl roku se fakt hodně snažila….efekt nula. Pak jsem začala studovat vše, co psali o wikipedii o oplodnění vajíčka a vyprosila si u lékaře lepší vyšetření spermatu na schopnost prorazit stěnu vajíčka. Výsledky mi udělaly radost neb mi doktoři dali za pravdu, že spermie opravdu neobsahují dost hormonu, který umí rozrazit střenu vajíčka. Tak jsem to tak nějak vzdala a že půjdeme do umělého oplodnění.

Po 5 letech od vysazení antikoncepce jsme vyplnili v reprodukčním centru všechny papíry a začalo se čekat než nám to pojišťovna schválí.

Týden na to nám volal kamarád, který byl u nějaké alternativní léčitelky, jak mu pomohla se zdravotními problémy. Tak jsem si řekla, že už nemám co ztratit a zašla tam taky.

Paní ovládá spoustu neviditelných dovedností a řekla mi, že mám zdeformovanou kostrč a pánev se mi neprokrvuje a díky tomu nemohu mít děti. Jelikož u takto závažného verdiktu jsem nechtěla podstoupit žádné alternativní léčení, tak jsem šla za masérem a zeptala se ho, zda by mi překontroloval kostrč. Prohmatal mi zadek a řekl, že mám ohnutou kostrč o 90st a půlka dělohy se mi neprokrvuje, plus mám jednu půlku zadku neskutečně ledovou…tedy neprokrvenou. Potvrdil mi, že IVF by nikdy nedopadlo dobře, prostě by se to nemohlo ani uchytit.

Chodila jsem tedy k masérovi asi 6 měsíců a pak řekl, že už je kostrč úplně rovná a už se nevrací tam, kde byla posledních 10let. 3 týdny poté se na testu objevily 2 čárky, zda další 2 roky zase 2 čárky a pak za další rok a půl zase 2 čárky.

Takže ráda bych řekla, že doktoři občas neumí zjistit, proč je žena neplodná. Můj problém by odhalil rentgen ale tam mě nikdy nikdo neposlal. Moooožná byla příznakem inkontinence kterou jsem měla od 13let….ale já se bála komukoliv svěřit a tak jsem to nikdy nikomu neřekla.

Veronika

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *