První IVF dítě navštívilo Prahu!

Ono se vlastně tak nějak nejedná o dítě, ale už dávno dospělou ženu.

Od narození prvního „dítěte ze zkumavky“ uplynulo už 45 let, během kterých pomohla asistovaná reprodukce na svět více než 12 milionům dalších dětí. Možnosti medicíny za tu dobu postoupily dopředu mílovými kroky, přesto potenciální rodiče čelí po více než čtyřech desetiletích stejným problémům – zkresleným informacím o plodnosti a chybějícímu systému prevence. To potvrzují i závěry pilotní fáze provozu Nadačního fondu ProPlodnost.

Oficiálního zahájení jeho činnosti se na pražské klinice IVF CUBE zúčastnila i Angličanka Louise Brownová, která přišla na svět v roce 1978 jako první dítě metodou IVF.

Tento fond se zabývá osvětou a edukací, nabídkou preventivních vyšetření a dokonce v budoucnu plánují podporovat i finančně znevýhodněné skupiny podstupující IVF. Ale o tom zase příště!

Louise Brownová zdůraznila význam informovanosti mladých lidí o svém reprodukčním zdraví a možnostech, které moderní technologie nabízejí. Mluvila také o osobních zkušenostech svých rodičů a o tom, jak důležité je poskytnout lidem veškeré informace již v mladém věku. Více o její návštěvě přímo od ní se dočtete na jejím webu – zde. Tam najdete celý příběh její rodiny. Má totiž po IVF také sestru.

Zdroj: IVF CUBE

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *