Vyvolávání porodu

Jana asked 2 roky ago
Dobrý den,
už si nevím rady tak mě napadlo požádat o radu Vás.
Ležím už 3 dny v porodnici, kvůli vyvolání porodu,mám totiž leidenskou mutaci heterozygot. Nastoupila jsem s nepřipravenými porodními cestami a po 3 tabletach a jednomu Hamiltonovi se to posunulo na 1cm. Zítra mám termín porodu, akorát tady mi nikdo nic poradně nevysvětlí co se bude dít dal nebo by se mělo, když mi na hematologii řekli ze nesmím přenášet. Tak bych vás chtěla poprosit jestli vy by jste mi nepriblizila jak se v takové situaci postupuje. 🙈🙈 moc dekuji za odpověď.

1 Answers
defisa@seznam.cz answered 2 roky ago
Dobrý den, záleží na přístupu konkrétního pracoviště. Určitě požadujete vysvětlení postupu po ošetřujícím lékaři, máte na to právo. 
Předpokládám že Vám byly zavedeny tablety prostaglandinu do pochvy, což je první krok – tzv. preindukce – příprava porodních cest. Což se u vás stalo. Druhá fáze je samotná indukce jejím cílem je vyvolat – indukovat děložní kontrakce. Dle nálezu se podávají menší tabletky respektive 1/4 te větší přímo do hrdla děložního, dále je možno přistoupit k dirupci vaku blan – pichnuti vody a dále k infuzi s oxytocinem. To vše podle postupu porodu a vaginálniho nálezu.
Za mě je nejdůležitější hlavně psychika a pozitivní myšlení. Budu držet palce. S pozdravem Denisa (a malý Lukášek)