Testy před IVF

Zdenka asked 2 roky ago
dobrý den, ráda bych se optala, jaké jsou běžné testy k určení léčby IVF? já 38 let, pravidelná menstruace, AHM dle doktorky na můj věk krásné, přítel pomalé spermie (žádné nemoci či anamnéza v rodině). První Ivf se nezdařilo, 5 folikul, 3 vajíčka, 4.tý den transfer jednoho embria, jiné nepřežilo. testy negativní, menstruace přišla načas. Půjdeme na druhý pokus, ráda bych jen věděla, jaké testy si mohu říci – pohlídat, abychom se přiblížili úspěchu. Před IVF nám brali krev, mě pak v II.den cyklu. toť vše. děkuji moc

1 Answers
dvecarky Personál answered 2 roky ago
Dobrý den,
na tuhle otázku se nedá odpovědět obecně. Mělo by to být vždy šité na míru tomu konkrétnímu páru a tomu s čím přichází (např. zda žena už otěhotněla a potratila nebo to nejde vůbec atd.). Mohlo se stát, že Vám třeba nesedla stimulace, první bývá taková „pokusnější“, a proto bylo méně vajíček, než se čekalo. 
Proberte to se svým lékařem, co by navrhoval ve Vašem konkrétním případě. Dá se vyšetřit hodně věcí – imunologie, genetika, hematologie, ale to vše by mělo být na podkladě anamnézy a výsledků jiných vyšetření, proto nejde odpovědět na to, co by si měl člověk „pohlídat“. Z mého pohledu je i velmi důležitá důvěra k lékaři.
Držím palce
Kristýna