Ivf proč nevyšlo

Veronika asked 3 roky ago
Dobrý den, zdá se mi že mám milion otázek. Ani nevím, kde začít. Doufám, že Vám nepřijdou moc blbé. Jsem po prvni IVF a neúspěšně. Tak se ptám jestli to může být sexem po tranferu, nebo pití kávy nebo kouřeni Iqos? Muže jedno z toho být příčinou? Jak dlouho po zavádění embrya nesmím mít sex? Vím, že bych neměla kouřit ani Iqos ale jsem vždy těch 14 dni velmi nervozní mohlo by mít tohle vliv na embryo? Děkuji za odpověď

1 Answers
dvecarky Personál answered 3 roky ago
Dobrý den, Vaše otázky určitě nejsou hloupé. Vezmu to popořadě.

  1. Sex po transferu – názory na to se různí, většinou se nedoporučuje, pokud se jedná o čerstvý transfer (teoretické riziko infekce). Jinak ale není jasně dáno, že by sex nějak zhoršoval uhnízdění embrya nebo jeho udržení.
  2. Pití kávy v rozumné míře dle mého nevadí
  3. Přestat kouřit se obecně doporučuje kdykoli při snaze otěhotnět, ne jen při IVF (mrkněte třeba na náš článek tady – https://dvecarky.cz/koureni-muze-snizit-vase-sance/). Upřímně ohledně IQOS nevím, řekla bych, že je to nová věc a nejsou na to ještě data. Zkusila bych postupně omezit i to. 

Celkově ale nemusí být příčina nic z toho jmenovaného. Chyba mohla být u embrya, ve sliznici a v jejich souhře při uhnízdění nebo kdekoli jinde v celém procesu. IVF je bohužel pořád jenom pravděpodobnost.
Držím palce, ať to vyjde příště!
Kristýna