ERA, EMMA, ALICE TEST

Barbora asked 2 roky ago
Dobrý deň,
s manželom sme uprostred 2. IVF cyklu (získané 2 embrya, 1. transfer neúspešný na 2. sa len chystáme. Pri 1. IVF cykle sme získali len jedno embyro a to sa chytilo, ale bohužiaľ som oň v 6tt prišla). Naviac mi bolo diagnostikované PCOS a tiež u mňa objavili endometriózu, a preto zvažujeme dodatočné testy ERA, EMMA a ALICE.
Cena testov sa pohybuje cez 30 tisíc a nepodarilo sa mi o nich získať mnoho informácii (len to, čo testy skúmajú). Preto sa obraciam na Vás s prosbou, či by ste mi nevedeli poradiť, či sa testy oplatia, prípadne o koľko zvyšujú šance na úspešnosť transferu.
V ČR ich možem absolvovať u Ferticare, Europe IVF a Repromedy – započula som aj niečo o testoch v zahraničí, hlavne v Španielsku. Určite by som bola ochotná za nimi vycestovať, ak to naše šance zvýši.
Ďakujem.
 

1 Answers
dvecarky Personál answered 2 roky ago
Dobrý den,
tohle už je taková trochu složitější problematika a já nejsem na to odborník. Ale, co jsem si četla různě o ERA testu (máme na webu i článek), ta výtěžnost není prostě nějak úžasná. Kdyby byla, tak si myslím, že by se to dělalo častěji. Někteří autoři mluví i o tom, že pokud se udělá v jednom cyklu, nemusí výsledek platit v tom dalším. O těch dalších toho zase tolik nevím, mám v plánu se jim také věnovat, ale u EMMA, tedy hodnocení mikrobiomu, bych asi neočekávala možnost další zásadní intervence. Mikrobiom je obrovsky komplexní kdekoli v těle a je složité jej ovlivnit, navíc se o tomto nebude zase tak moc vědět. To samé si myslím o testu ALICE.
Ale obecně – vy jste otěhotněla, tak bych tyto testy momentálně neměla asi v popředí, přece jen u ERA jde o receptivitu dělohy, tedy o přijetí embrya, což se u Vás povedlo. Probrala bych to s Vaším lékařem, možná by Vám pomohla jiná stimulace a tedy více embryí a víc šancí na úspěch.
Držím moc palce,
Kristýna