Prokanazol na kvasinky

DotazyKategorie dotazu: GynekologieProkanazol na kvasinky
Tereza asked 8 měsíců ago
Dobrý večer, chci se zeptat, snad neruším. snažíme se o druhé dítě ale s vyšším věkem to skoro vůbec nejde. Každopádně na kvasinky jsem dostala prokanazol, dvě tablety večer, pak den pauza a pak dvě tablety (je to správné dávkování? Ja jen jestli si to pamatuju dobře)
A pak je druhá otázka v letáku je napsané, že se nemá užívat, když se plánuje těhotenství, v popisu léků na mediately.co je text níže, tak nevim jestli jsem to nejak nepohnojila. Ale i kdyby bych byla těhotná tak v 3 týdnu, mam ten prokanazol douzivat? Jeste mam makrominor na zavadeni na 8dnu…
 
Dekuji za vas cas. T

Ve studiích na zvířatech prokázal itrakonazol reprodukční toxicitu (viz bod 5.3).
 
Informace o užívání itrakonazolu během těhotenství jsou omezené. V rámci sledování po uvedení na trh byly hlášeny případy kongenitálních abnormalit, zahrnujících skeletální, urogenitální, kardiovaskulární a oftalmologické malformace včetně chromozomálních a mnohočetných malformací. Kauzální vztah s itrakonazolem nebyl prokázán.
 
Epidemiologické údaje o expozici itrakonazolu během prvního trimestru těhotenství (u většiny pacientek krátkodobě léčených pro vulvovaginální kandidózu) neukázaly zvýšené riziko malformací v porovnání s kontrolními subjekty, které nebyly vystaveny žádným známým teratogenům. Studie na potkanech ukázaly, že itrakonazol prochází placentou.