Přiznání potratu

DotazyKategorie dotazu: GynekologiePřiznání potratu
Simona asked 10 měsíců ago
Dobrý den,
Před nějakou dobou se mi podařilo neplánované otěhotnět těsně před rozchodem, zjistila jsem to až když už jsem mela nového partnera. Vzhledem k okolnostem jsem se rozhodla pro farmakologické ukončení těhotenství v 7. Týdnu těhotenství (látky mifepriston – mifegyne a misoprostol – mispregnol), vše proběhlo v pořádku a bez komplikací a já doufala že to budu moct celé hodit za hlavu bez toho aniž by se to nový přítel dozvěděl. Momentálně však už plánujeme miminko a obávám se že na to dřív nebo později přijde. Minimálně v papírech k porodu musím uvést předchozí těhotenství. Chci se tedy zeptat zda je to nezbytné uvádět a případně jestli je potřeba uvést přesné období přerušeného těhotenství, nebo zda ho můžu v papírech o pár měsíců či o rok posunout. Vím že nejjednodušší řešení by bylo příteli vše vysvětlit a nestresovat se, ale jsem si jista že by moje těhotenství s nekym jiným v době kdy jsme spolu už chodili nepřijal dobře. Děkuji za odpověď

1 Answers
mojegynpor@email.cz answered 10 měsíců ago
Dobrý den,
záleží na Vás, co lékaři sdělíte. A v podstatě anamnesticky nás farmako UPT “nezajímá” 🙂 (při příjmu k porodu nebo při zápisu do TP)
Nevidím tedy problém v tom, když si to necháte pro sebe.
Co se ale může stát, že pokud budete rodit v nemo kde Vám farmako UPT udělali, bude v PC hlášení o potratu a mohou to vidět. 

 
Hezký den,
Kamila