Přiznání potratu

DotazyKategorie dotazu: GynekologiePřiznání potratu
Simona asked 3 roky ago
Dobrý den,
Před nějakou dobou se mi podařilo neplánované otěhotnět těsně před rozchodem, zjistila jsem to až když už jsem mela nového partnera. Vzhledem k okolnostem jsem se rozhodla pro farmakologické ukončení těhotenství v 7. Týdnu těhotenství (látky mifepriston – mifegyne a misoprostol – mispregnol), vše proběhlo v pořádku a bez komplikací a já doufala že to budu moct celé hodit za hlavu bez toho aniž by se to nový přítel dozvěděl. Momentálně však už plánujeme miminko a obávám se že na to dřív nebo později přijde. Minimálně v papírech k porodu musím uvést předchozí těhotenství. Chci se tedy zeptat zda je to nezbytné uvádět a případně jestli je potřeba uvést přesné období přerušeného těhotenství, nebo zda ho můžu v papírech o pár měsíců či o rok posunout. Vím že nejjednodušší řešení by bylo příteli vše vysvětlit a nestresovat se, ale jsem si jista že by moje těhotenství s nekym jiným v době kdy jsme spolu už chodili nepřijal dobře. Děkuji za odpověď

1 Answers
moje_gynpor answered 3 roky ago
Dobrý den,
záleží na Vás, co lékaři sdělíte. A v podstatě anamnesticky nás farmako UPT “nezajímá” 🙂 (při příjmu k porodu nebo při zápisu do TP)
Nevidím tedy problém v tom, když si to necháte pro sebe.
Co se ale může stát, že pokud budete rodit v nemo kde Vám farmako UPT udělali, bude v PC hlášení o potratu a mohou to vidět. 

 
Hezký den,
Kamila