Prevence / péče při / po seggsu

DotazyKategorie dotazu: GynekologiePrevence / péče při / po seggsu
Wendy asked 7 měsíců ago
Krásný den, paní doktorko, ráda bych vás požádala o radu:
 
S novým sexuálním partnerem se mi objevily gyn. potíže – vaginální diskomfort, až zánět. Přisuzuji to náhlé změně PH ve vagíně způsobené „mechanickým opotřebením“ a spermatem. Stejný problém jsem měla i s předchozím partnerem, neustále jsme přeléčovali antimykotickými krémy… Nerada bych tenhle kolotoč řešila znovu, protože si nemyslím, že by byl problém v partnerovi, ale spíš v mojí přecitlivělé vagíně.
 
Uvažuji tedy, jak na prevenci a aftercare. Krom lubrikačních gelů s kyselinou mléčnou nebo teatree olejem, mě napadají vaginální tablety/čípky s laktobacily – zavést po pohlavním styku? Nebo mám Rosalgin – výplach po? Nevím, jak může pomoci mycí intimní gel, nejsem fanda, dole se myju jen vodou. 
 
Samozřejmě hledám, googlím, ale těch produktů je tolik, že se v tom ztrácím. Mohla byste mi prosím poradit, jak si sestavit péči pro prevenci, pro samotný styk a pro zachování, resp. navrácení správného PH? Případně, pokud jste se tomuto tématu věnovala v některém ze svých příspěvků na IG (nebo jinde), mohla bystě mě odkázat?
 
Děkuji velice.
Wendy