Chybějící menstruace

DotazyKategorie dotazu: GynekologieChybějící menstruace
ZuMa asked 2 roky ago

Dobrý den, nikdy jsem nedostala přirozenou M. Od 17ti let HA- M chodila běžně. AMH v pořádku, endokrynologie v pořádku, rozbor krve v pořádku. Měla jsem přesto téměř nedekovatelné vaječníky a zmenšenou dělohu. Od 2017 jsem začla podstupovat činskou medicínu, Mojžíšovou a kranyo. V roce 2019 úspěšné IVF (ještě mám 7 embryí). Dnes jsem byla na kontrole (jsem 1,4 roku po porodu).
Menstruace není, děloha zmenšená, vaječníky sice malé, ale bez známek vad. Doktorka mi předepsala HA Triquilar. Nebráním se hormonální substituci, ale HA je mi vyloženě odporná.připadá mi, že nikdo neřeší, kde je problém. Chtěla bych od vás pomoci a dostat nějakou radu, co mám dál dělat. Druhé díte sice není na pořadu dne, ale může se to změnit. Já bych ale chtěla přijít na to, kde je vada a najít konečně příčinu mého problému. Moje gyn se na alternativu dívá skrz prsty, takže k ní ani moc nemám pocit důvěry a nechci to řešit. Prosím poraďte- mám jít zase na endokryno? Na krev? Neznám nikoho, kdo by mi poradil, co dál dělat.

Mnohokrát děkuji!!!!!

1 Answers
moje_gynpor answered 2 roky ago
Dobrý den, bez vyšetření Vám nejsem úplně schopna poradit. V čem Vám vadí, že MS nemáte? Je důvod to rešit? Jsou vyloučené VVV dělohy? Co z krve bylo nabráno? 🤷🏼‍♀️  ….
Bohužel jak vidíte je tolik neznámých, že opravdu nemohu odpovědět. Jedině zkusit ještě genetiku? Nebo vyšší pracoviště?
Držte se,
Kamila